SİYASETİN GÜLÜMSETEN YÜZLERİ

Binali Yıldırım eski başbakan ve meclis başkanı. Kendisi yaptığı esprilerle zaten gündeme geliyordu. Aslında bu durum benim hoşuma da gitti. Siyasi bir ismin bu denli doğal ve içten olması parti gözetmeksizin hoşuma gitti. Binali Yıldırım siyasi kimliğinin yanı sıra yaşadığı diyaloglar ile de sık sık gündeme geliyor. Seçim çalışmaları için hızlı tren ile Ankara'dan İstanbul'a giden Yıldırım ile torunu arasındaki konuşma da gündemdeki yerini aldı. Torunun 'Hızlı trene bindik ama niye hızlı gitmiyor?' eleştirisine Yıldırım 'Konuşmam güme gitti' diye cevap verdi.

Yine geçtiğimiz günlerde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, konuk olduğu bir programda, İstanbul macerasını ve İstanbul'la ilgili projelerini anlattı. Projelerini anlatırken simit yiyen Binali Yıldırım'ın en çok konuşulan olayı ise Ilgaz Dağı espirisi oldu. Yıldırım'ın, Ulaştırma Bakanlığı döneminde hizmete açılan Ilgaz Dağı Tüneli için yapmış olduğu espri şu şekilde: "Son zamanlarda Kastamonu'ya gittiyseniz Ilgaz Dağı'na tırmanmanıza gerek yok. Tünel var. Onu da yaptık."

Bilirsiniz ki espri yapmak zeka işidir. Bu konu da Binali Yıldırım’ın eline pek su döken çıkmaz gibime geliyor.

***

Birde Sırrı Süreyya Önder var onun da meşhur hazır cevaplılığı. Rahmetli Kamer Genç de yine meclisin gülümseten simalarındandı. Sürekli sert göremeye alışık olduğumuz kişilerin yüzleri gülümsetmesi sempatiyi de artıyor. Dedim ya parti gözetmeden en sevdiğim 3 siyasi ismi verdim sizlere. Gönül ister ki bu esprileri daha çok görelim, siyasetin diğer tarafını da hissedelim.

YORUM EKLE