1. LİG KULÜPLERİ DEMİRÖREN'İ ZİYARET ETTİ

1. LİG KULÜPLERİ DEMİRÖREN'İ ZİYARET ETTİ

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Temel Bozbağ ve ligde yer alan kulüplerin başkanları, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e nezaket ziyaretinde bulundu.      

                                                                              

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen nezaket ziyaretine; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Kamışlı ve Mustafa Çağlar ile Genel Sekreter Kadir Kardaş da katıldı.

Denizlispor’u temsilen Başkan Yardımcısı Taner Atilla'nın katıldığı ziyarette 1. Lig kulüplerinin ortak sorunları ve çözüm yolları arandı.

“BİZİM AÇIMIZDAN OLUMLU GEÇTİ”
Ziyaretin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile baş başa görüşen Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla,  yeşil-siyahlı kulübün bu sezon hak ettiği ödeneklerin tamamının Ocak ayı içinde kulübe yatırılmasını talep etti.  Yeşil-siyahlıların mali durumunu anlatan bir sunum gerçekleştiren Atilla, mali disiplinden ödün vermediklerini belirtti. Atilla, “ 8 yabancı futbolcu sorununu çözdüğümüzü kendisine bildirerek, gönderdiğimiz 2 yabancı oyuncu ile anlaşılarak feshedildiğini aktardım. Kendisi de çalışmalarımızı takdir ederek başta Başkanımız Mustafa Üstek'i ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek bu çalışmaların karşılığında bu yılki hak edişlerimizin yarısını 21 Ocak'ta diğer yarısını ise Ocak sonunda kulübümüze ödenmesi talimatını vereceğinin sözünü verdi. Bizim açımızdan olumlu geçen bir görüşme oldu" dedi.

Ocak ayında gelecek olacak paranın toplamda 3 milyon 200 bin TL olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Taner Atilla, "Hesabımıza geçen miktar ile öncelikle sırada bulunan temlikler ödenecek ve kulübümüzün borcu hafifleyecek. Ancak temlikler arasında şuan Yönetim Kurulumuzda bulunan yöneticilerimizde var. Onlar aldıkları paraları tekrar kulübe verecek ve yeni ödenekler oluşturabileceğiz" dedi.

1. LİG 1 HAFTA GEÇ BAŞLASIN
Toplantıda konuşulan konulara da değinen Başkan Yardımcısı Taner Atilla, kulüplerimizin isteği üzerine TFF 1. Lig'in ikinci devresinin 1 hafta geç başlaması önerisinde bulunduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Türkiye Futbol Federasyonu bu önerimize sıcak bakarak bu konuyu değerlendireceklerini belirttiler. Gerekli açıklama gelecek günlerde yapılacak. Transfer döneminin yeni başlayacak olması nedeniyle ve yeni oyuncuların takımlara daha iyi adapte olması için bu 1 haftalık süreç bizim içinde çok iyi olacaktır."

MAÇ KADROSU 18'E İNMELİ
Bu sezon öncesi yapılan düzenleme ile 21 kişiye çıkan maç kadrolarının tekrar 18 kişi olacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirten Başkan Yardımcısı Taner Atilla, "1. Lig Kulüpler Birliği temsilcilerinin ortak istekleri ile böyle bir öneride bulunduk. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Yıldırım Demirören'inde bu konuya sıcak baktığını ve gerekli incelemelerin yapılmasından sonra düzenlemelerin gelebileceğini öğrendik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211