16 takım Ayak Tenisi Turnuvası’nda ter döktü

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ayak Tenisi İl Temsilciliği ve Pamukkale Belediyesi, kentte bir ilki gerçekleştirerek; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kınıklı Spor Tesisleri’nde ayak tenisi turnuvası düzenledi. Turnuvaya katılan 16 takım, birincilik için ter döktü.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ayak Tenisi İl Temsilciliği ve Pamukkale Belediyesi işbirliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ayak tenisi turnuvası düzenledi. Denizli’de ilk olan ve Kınıklı Spor Tesisleri’nde organize edilen turnuvaya, 16 takım katıldı.

Turnuva öncesi açıklama yapan Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan turnuvaya katılanlara başarılar diledi. Soyfidan; “Sporlar ilgili hangi branşta, hangi faaliyette olursa olsun Pamukkale Belediyesi olarak elimizden gelenin en fazlasını yapma gayretindeyiz. Bunu da bu turnuvada göstermek istedik. İnşallah güzel ve eğlenceli bir turnuva olur” dedi.

AYAK TENİSİNİN DENİZLİ’DEKİ İLK TURNUVASI

Denizli’de ilk turnuvayı düzenlediklerini söyleyen Ayak Tenisi İl Temsilcisi Muhsin Çayan; “30 Mart 2021’de federasyonu kurulan bir branş olan ayak tenisinin Denizli’deki ilk turnuvasını gerçekleştiriyoruz. Pamukkale Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla bu etkinliği yapıyoruz. 31 Mart’ta federasyon kuruldu. Federasyon kurulduktan sonra 81 ilde bu branşın ilk temsilcilikleri gerçekleştirildi. Her ilde organizasyonlar başlıyor. Bu branş Gençlik Spor Bakanlığı’nın gelişmekte olan sporlar federasyonun içine girmeye çalışıyor. Futbol ile de entegre bir branş olduğu için çok hızlı bir şekilde gelişeceğini düşünüyoruz. Bugün burada 16 takımımız var. 4 farklı sahada 4 farklı grupla müsabakalar oynayacaklar. Eğlence amaçlı bir turnuva olacak. Birçoğu hakem ve futbolculardan oluşan takımlar var” diye konuştu.

“GÜZEL BİR EĞLENCE ORTAMI OLACAK”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da şunları aktardı: “Spor alanlarının şenlendiği, hareketlendiği sürece giriyoruz. Yeni dönemle ilgili aşılanmanın artması ve bizlerin de buna destek olması pandemi sürecinde buraların biraz daha hareketlenmesine katkı sağlayacak. Bu alanda güzel bir eğlence ortamı olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER