2020 TOKYO KİTEBOARDİNG OLİMPİYATLARI İÇİN İLK VİZE DENİZLİ’DEN

Akyaka'da yapılan Türkiye Kiteboarding Şampiyonası’nda Nikados sporcusu Sarp Bulut, TwintipSlalom’da Türkiye birincisi oldu. Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandı.

2020 TOKYO KİTEBOARDİNG OLİMPİYATLARI İÇİN İLK VİZE DENİZLİ’DEN

Denizlili sporcu Sarp Bulut Akyaka’da yapılan Türkiye Kitebording Şampiyonası’nda Twintip Slalom Yarışmasında Türkiye birincisi oldu ve büyük bir başarıya imza attı. Aynı zamanda NikadosSnowboard sporcusu olan Sarp şimdiden Tokya Olimpiyatları’na gitmeye hak kazanarak Denizli’nin gururu oldu.

EN BÜYÜK HAYALİM TOKYO’ DA BAŞARILI OLMAK
Geçtiğimiz günlerde yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil eden Sarp Bulut, Türkiye birincisi olmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarılı olmak en büyük hayali olduğunu belirten Sarp Bulut, “Milli forma altında madalya almak için çok çalışacağım” dedi.

GENÇLİK OLİMPİYATLARI’NA KATILMIŞTI
Bu yıl gerçekleştirilen Gençlik Olimpiyatları’na katılan ve Fas’ın Kazablanka Kenti’nde düzenlenen uluslararası yarışmalarda da Denizli’yi temsil etmişti. Snowboard Türkiye Şampiyonalarına da hazırlanan genç sporcu milli formayı yurt dışındaki yarışmalarda ve olimpiyatlarda temsil ederken Denizli’mizin de gurur kaynağı oldu. Bunun yanı sıra Nikfer’de bulunan Nikfer Kayak ve Doğa Sporları Kulübünde lisanslı Snowboard sporcusu olan Sarp Bulut aynı zamanda kış sezonunda bu sporla ilgileniyor.

KİTEBOARD SPORUNU TANIYALIM

Windsurf’ü andıran, ancak yelken yerine “kite” adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüyle yapılan Kiteboard (Uçurtma sörfü), gençler arasında hızla yaygınlaşıyor. Kış sporlarından olan Snowboard’a benzeyen bu spor Türkiye’de yeni yeni tanınıyor. Türkiye’de bu spora en uygun alanlardan biri de Muğla’nın Ula İlçesi’nin Akyaka Mahallesi...

İBRAHİM ALAYONT  

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER