24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Eğitimci geçmişiyle tanınan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirip geleceğe hazırlayan öğretmenlerin, ülkemizin geleceğinin mimarları olduğu söyledi.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: "Çocuklarımızı ve gençlerimizi iyi birer insan olarak yetiştirip geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğinin de mimarlarıdır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin bugünlere ulaşmasında emeği geçmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Özgürlüğü, bağımsızlığı, bizi biz yapan millî ve manevî değerleri, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan, bu değerleri daha da geliştirecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerimize, vefa borcumuzu ödemek için ne yapsak azdır." ifadelerini kullandı.

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlere Allah'tan rahmet; emekliye ayrılan ve görevleri başında olan öğretmenlere de sağlıklı ve uzun ömür dileyen İbanoğlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma amacıyla fedakarlık ve gayret gösteren bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER