3 BANT BİLARDO ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Bilardo Federasyonu Denizli İl Temsilciliği programında yer alan 3 bant Bilardo İl Şampiyonası tamamladı. Birincilik kupasını Kenan Külçeler kaldırdı.

3 BANT BİLARDO ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bilardo İl Temsilciliği organizasyonunda düzenlenen 2018 yılı faaliyet programında yer alan 3 bant bilardo il birinciliği Plus Bilardo Salonu ev sahipliğinde yapıldı.

71 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada Kenan Külçeler birinci oldu. 2. Sırayı Harun Eren, alırken 3. Sırayı Ayhan Işık ve Halit Ünlü paylaştı. Bu sonuçların ardından dereceye giren sporcular Denizli’yi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

SELÇUK: “KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Gerçekleştirilen şampiyonaya 71 sporcu katıldığını ifade eden Bilardo İl Temsilcisi Mehmet Selçuk, “Ocak ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nın seçmelerini gerçekleştiriyoruz. Bu sene 71 sporcumuz katıldı il seçmelerine. Yılda 2 kez yapıyoruz.

Bu yılın son seçmesi. Ocak ayında da yapılacak ve sonrasında kazananlar Türkiye Şampiyonası’na katılacak. Arkadaşlarımız çok büyük çaba gösteriyor. 8 kişilik bir ekip göndereceğiz. Denizli’yi temsil edecekler.

Katılan herkese teşekkür ederim. İlk yüzde, beş yüzde bir çok sporcumuz var. Ersan Başkan’dan sonra Türk bilardosu iyi yerlere geldi. Türkiye’nin her yerinde öğrencilerimiz arasında şampiyonalar olacak. Okul sporlarına da dahil edildi” dedi.

“BİLARDO KAHVEHANELERDE SIKIŞIP KALMIŞTI”
“Bilardo kahvehanelerde sıkışıp kalmıştı” diyen Selçuk, “ Artık olimpiyatlarda bile bilardo olacak. Milli sporcularımız oralarda şereflendirilecek. Okulların ardından daha çok yaygınlaşacak.

Başta Semih Saygıner olmak üzere bir çok iyi oyuncularımız var. Denizli’den de çok iyi sporcular çıkar ve bizlerde gurur duyarız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER