“3 transfer yapacağız!”

Yukatel Denizlispor Sportif Direktörü Burak Özsaraç, devre arasında 3 transfer yapacaklarını söyledi. “Doğru oyuncuyu doğru fiyata getirmemiz gerekiyor” diyen Özsaraç, “ Transferleri kampa yetiştirmemiz gerekiyor ama yetiştireceğiz diye de acele edip hata yapmanın anlamı yok. Belki biraz gecikebilir ama doğru oyuncuyu getirmemiz gerekiyor” dedi.

“3 transfer yapacağız!”

Transfer çalışmalarını sürdüren Yukatel Denizlispor’da Sportif Direktör Burak Özsaraç, basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eksik yerleri olduğuna dikkat çeken Özsaraç, “ Uzun süredir çalışıyoruz. Mutlaka takviye yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“ANKARAGÜCÜ MAÇI FİNAL NİTELİĞİNDE”

MKE Ankaragücü maçının final niteliğinde olduğunu ifade eden Özsaraç, “ Sezon başında ilk yarı için 20 puan hedefliyorduk. Şuanda 21 puandayız. Ankaragücü maçından alacağımız bir galibiyet ya da en kötü 1 puan ile hedeflediğimiz puanı tutturmuş olacağız. Lig devam ediyor, ikinci yarıya da aynı ciddiyetle, aynı konsantreyle devam etmemiz gerekiyor. Bunun bilincindeyiz” dedi.

“SCOUT EKİBİ ÇOK SIKI ÇALIŞIYOR”

Scout ekibinin yurt içi ve yurt dışında bir aydır oyuncu takibinde olduğunun altını çizen Özsaraç “Birkaç tane eksik yerimiz var. Sakat, cezalı olduğunda sıkıntılar yaşıyoruz. Dolayısıyla takviye yapmamız gerekiyor. Uzun zamandır çalışıyoruz, oyuncuları takip ediyoruz. Yurtdışına hocalarımızı da yolladık. 3 tane iyi oyuncuyu kadromuza katabilirsek iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz. Denizlispor için bu sene çok önemli. Bu önemli sezonda, bu eşiği atladığımız zaman bu kulüp çok daha iyi yerlere gelecektir” ifadelerini kullandı.

“ORTA SAHAYA YETENKLİ BİR İSİM ARIYORUZ”

Yerel ve ulusal basında çıkan isimlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Sportif Direktör Özsaraç, “ Tyler Boyd ile ilgili bir çalışmamız yok. Jano Ananidze haberleri çıktı ama onda da net bir şey yok. Biz orta sahamıza daha farklı bir oyuncu arıyoruz. Daha kreatif, daha yetenekli, gole yakın bir oyuncu arıyoruz. İkisiyle de ilgili olarak düşünmüyoruz diyebilirim. Transferleri kampa yetiştirmemiz gerekiyor ama yetiştireceğiz diye de acele edip hata yapmanın anlamı yok. Belki biraz gecikebilir ama doğru oyuncuyu doğru fiyata getirmemiz gerekiyor. Sezon başından beri yaptığımız gibi kulübün mali yapısını da korumamız gerekiyor. Belirlediğimiz oyuncular var ama kimisinin bonservisi oluyor, kimisinin fiyatı uymuyor. Sezon başı gibi doğruyu yapacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER