Aktaş; “Hedefimiz ligde kalmak”

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'te çalışmalar sürerken; kulübün Koçu Zafer Aktaş, “Gerçekçi ve öncelikli hedefimiz ligde kalmak” diye konuştu.

Aktaş; “Hedefimiz ligde kalmak”

Yeni sezonu erken açan ve şu ana kadar 3 hazırlık maçı oynayan Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'te çalışmalar sürüyor. Deneyim eksiğini sahaya koyacakları enerjiyle telafi edeceklerine inandığını söyleyen Yukatel Merkezefendi Belediye'nin Koçu Zafer Aktaş, “Gerçekçi ve öncelikli hedefimiz ligde kalmak. TOFAŞ, Beşiktaş ve Sigortam.net maçlarında görmek istediklerimi gördüm. Bu dönemde hafif sakatlığı olan Max Heidegger'den yararlanamadık ama herkes en iyisini yapmaya çalıştı. Bu sene misyonu değiştirdik ve alt liglerden potansiyeline inandığımız yerlileri aldık. Deneyim eksiğimiz olduğu muhakkak ancak fiziksel olarak üst düzeye geldiğimizde deneyim açığının zararlarını kapatırız. Bunun için de geniş rotasyonla oynamaya ihtiyacımız var. Dolayısıyla yerlilerin performansı bizim için çok önemli” dedi.

“En büyük silahımız tempo”

Zafer Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim silahımız tempo. Açık sahayı iyi oynamak ve topa baskı yapmak olacak. Yarı saha basketboluna mümkün olduğu kadar az kalmaya çalışacağız. Sahada kimsenin dinlenmeye fırsatı olmayacağı için çok inandığım yerlileri hızla işin içine sokacağız. Lig her sene daha da zorlaşıyor, yabancı oyucu kalitesi üst düzeyde. Bütçeler büyüdü ve birçok takım ciddi paralarla iyi kadrolar kurdu. Gerçekçi ve öncelikli hedefimiz ligde kalmak. Bunu başardığımızda yükselebildiğimiz kadar yükselmeye çalışacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER