AKYÜZ: “SÖZLEŞMEM SÜRÜYOR”

Spor Toto 1’inci Lig’de transferde gaza basıp kadrosunu önemli oranda şekillendiren Denizlispor’da Mehmet Akyüz sancısı yaşanıyor. Alacakları için daha önce Futbol Federasyonu kanalıyla kulübe ihtar çekip ardından kadroda tutulan yıldız golcüye birçok teklif var.

AKYÜZ: “SÖZLEŞMEM SÜRÜYOR”

Geçen sezon ara dönemde transfer olduğunu Horoz’u yarım devrede attığı 12 golle ligde tutan 32 yaşındaki futbolcuyu almak için 1’inci Lig ve 2’nci Lig’den kulüpler yarışıyor.  Özellikle 2’nci Lig’e düştükten sonra iddialı bir kadro kuran Samsunspor, Mehmet Akyüz’ü transfer etme konusunda ısrarcı. Futbolcunun kontratında yazan, "300 bin TL’ye serbest kalır" maddesi, transferde Denizlispor’un elini zorluyor.

“YÜZDE 90 TAKIMDA KALACAK”
Transfer söylentileri git gide artan Mehmet Akyüz’le ilgili de konuşan Başkan Yardımcısı Atilla, “  Mehmet Akyüz’le ilgili bizi, oyuncuyu ve hocayı arıyorlar. Oyuncunun sözleşmesinde madde var ama ne olursa olsun sözleşmemiz var. 17 takımda oyuncuya talip. Kendisi ve menajeriyle görüştük. O da kalmak istiyor. İyileştirme teklif ettik. Kararı çarşambaya kadar verelim dedik. Transferin sonuna doğru ayrılık olursa biz zor durumda kalacağımızı söyledik. Şunu da belirtmek de fayda var. Mehmet Akyüz giderse onu aratmayacak bir oyuncuyla anlaşacağız” dedi. Oyuncunun menajerine yeni sözleşme teklif ettiklerini ifade eden Atilla, “ Teklifimizi kabul ederse yeni sözleşme imzalayacağız. Şartları zorladık. Bizim verdiğimizle aldığın teklifle fark varsa yardımcı oluruz dedik. Oyuncuya anlam katan Denizlispor. Ona geçen sezon kucak açtık. Menajeri bize arada 200-300 bin fark olursa yine sizdeyiz dedi.  Bu sezon alacağı rakam 880 Bin TL. 300 Bin TL’ye boşa çıkar rakamı var. Kendisi bize bu dakikaya kadar etik davrandı. Ne geliyorsa bizimle paylaştı. Şartları zorladık. Yüzde 90 kalacak. Ben öyle ümit ediyorum” dedi.

Denizlispor’da teknik direktör Osman Özköylü, yeni sezon planlarında Mehmet’in mutlaka takımda kalmasını isterken tecrübeli golcü de gelen tekliflere, "Sözleşmem sürüyor" yanıtını veriyor.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER