Ali Çetin; “70 milyon TL ile kulüp ilk 5’te oynayacak”

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Süper Lig’e 70 milyon TL’lik bir transfer bütçesi ile gireceklerini kaydederek, “Biz ayağımızı yorganımıza göre uzatıp kaliteli ama ucuz adam alacağız. Yani nokta atışı yapacağız. Yedek kulübesinde günlerce oturtup bir sürü para vereceğimiz adam alamayacağız. 70 milyon TL ile kulüp ilk 5’te oynayacak” dedi.

Ali Çetin; “70 milyon TL ile kulüp ilk 5’te oynayacak”

Süper Toto 1. Lig’den, Süper Lig'e yükselen Denizlispor, Almanya merkezli Yukatel firması ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

İmza töreni sonrası konuşan Başkan Ali Çetin, kulübün hedefleri ve transfere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Çetin, Teknik Direktör Yücel İldiz ile hedefler doğrultusunda anlaşmaları halinde yollarına devam edeceklerini kaydetti.

Ali Çetin, “Yönetim kurulumuz kadro ile ilgili konuları görüşmeyi İstanbulspor maçı sonrasına bırakmak istedi. Önümüzdeki hafta yapılacak olan yönetim kurulu toplantımızda, şöyle bir tüyo vermek gerekirse; biz yolda adam değişmeyiz. Hocam eğer bizim hedeflerimiz doğrultusunda, 'Ben bu yolda sizle varım' derse biz de hocamla yolumuza devam edeceğiz. Ama hocam ‘Ben ilk 5’te yapamam yani bu hedeflerde ben zorlanırım’ derse o zaman duygusallığı bir kenara bırakıp daha profesyonelce düşünmemiz lazım. Yani bizim hedeflerimiz var artık, bu 10 yılın özlemini biraz hızlı çıkartmak istiyoruz. Ondan dolayı hedeflerimize gidebilecek insanlarla yola devam etmek istiyoruz. Yönetim kurulundan yana da hiçbir sıkıntımız yok” diye konuştu.

“Takımın iskeletini hiç bozmayacağız”

Transfer bütçelerinin önceden belirttikleri gibi 70 milyon TL olacağını ve bu rakamı aşmayacaklarını ifade eden Başkan Çetin, takımın iskeletini bozmadan transfer yapacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Biz bir açıklama yaptık 70 milyon TL transfer bütçesi şeklinde. Normalde 60’tı, 70’e çıkardık biz onu. Bazıları 100 milyon TL yapın demiş ama biz kulübü batırmaya gelmedik. Bu kulübü çalışarak çıkarmaya geldik. Bizim görevimiz de bu. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıp kaliteli ama ucuz adam alacağız. Yani nokta atışı yapacağız. Yedek kulübesinde günlerce oturtup bir sürü para vereceğimiz adam alamayacağız. 70 milyon TL ile kulüp ilk 5’te oynayacak. Takımın iskeletini hiç bozmayacağız. Bizde yola devam etmesini istediğimiz çok arkadaş var. Bu sayı 10’nun üstünde. Ama yola devam etmek istemeyenler ile de yollarımızı ayıracağız. Biz daha fazla emek veren, o teri beraber döktüğümüz ve ne kadar faydalı olacak arkadaşlar varsa onların kalmasını istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER