ALİ FIRAT ; 'BÜTÇEYİ AŞARSAK CEBİMİZDEN VERECEĞİZ'

ALİ FIRAT ; 'BÜTÇEYİ AŞARSAK CEBİMİZDEN VERECEĞİZ'

Denizlispor’da Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat DRT Denizli’ye özel açıklamalarda bulundu. Fırat; “ Bu sezondan çok ümitliyiz. Takımın havası çok iyi, özlediğimiz güzel günlere geri döneceğiz” dedi.

İç transferi hasarsız atlatan ve Erzurum Palandöken’de yeni sezona hazırlanan Denizlispor’da futbolun patronu Ali Fırat transfer yasağı, mali yapı ve sezon değerlendirmesinde bulundu.

“OYUNCULAR ANLAYIŞLI HAREKET ETTİ”
İç transferde başarılı olduklarının altını çizen Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat; “ Elimizin mahkum olduğu bir dönemde, futbolcularımız anlayışlı bir şekilde hareket etti. Transfer yasağından faydalanmadılar. Çok ciddi anlamda zorlanma olmadı. Futbolcu arkadaşlarımız kulübün teklif ettiği rakamlara geldi. Çok fazla kaybımız olduğunu düşünmüyorum. Anıl ile yolları ayırdık. Ama onun oynadığı bölgede zaten bir yoğunluk vardı. Kadro yapısından dolayı Anıl’ın gidişi kayıp değildir.  Kendisine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederim. Bir tek Alperen olmadı. Kendisi de bir üst lige gitmeyi tercih etti. Sözleşmesi bitmişti söyleyecek bir şey yok. Yolları açık olsun” diyerek iç transferi değerlendirdi.

“MALİ DİSİPLİNİ BOZMADIK”
Bu sezon için belirledikleri bütçeyi de açmadıklarını söyleyen Asbaşkan  Fırat; “ Denizlispor taraftarı ve şehir rahat olsun. Geçen yıl geldiğimizde tüzükte değişikliğe gitmiştik. Gelirimizden fazla harcama yaparsak, yönetim bunu kendi cebinden karşılayacaktı. Transfer yasağından dolayı bütçe disiplinini bozmadık. Çok ciddi anlamda özen gösteriyoruz. Eğer ki bütçeyi aşarsak bunu cebimizden karşılayacağız” diyerek taraftarı rahatlatan açıklamalarda bulundu.

“GELİR-GİDER KONUSUNDA ÇOK HASSASIZ”
Sezon sonunda bütçeyi açmanın aksine borçları da azaltacaklarını söyleyen Asbaşkan Ali Fırat; “ Şimdi olmasa bile devre arasında transfer yasağı kalkacak. O zaman takıma gelenler ve gidenler mutlaka olacak. Zaman neyi getirir bilmiyoruz ama biz bunların hesaplarını sürekli yapıyoruz. Gelir ve giderler konusunda çok hassasız, taviz vermeyeceğiz.” diye konuştu.

“VELİ DENİZLİ’NİN EVLADIDIR”
Veli Acar’ın takım kaptanlığına getirilmesi konusunda da konuşan Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat; “ Yusuf Hoca ile görüştüm. Veli zaten takımımızın kaptanları arasındaydı. Belki 1. kaptanı değildi ancak takımın ileri gelenleri arasındaydı. Kendisi zaten Denizli’nin bir evladı, takımada ciddi anlamda emekleri oldu. Yönetim olarak bu konuda çok bir itirazımız yok. Takım kampta olduğu için fazla rahatsız etmek istemiyoruz. Yusuf Hoca’da kendi aralarında böyle bir konuşmanın geçtiğini söyledi. Ömer Alp geçtiğimiz sezon bizim kaptanımızda kariyer ve kişilik olarak söyleyecek bir sözümüz yok. Hepsi bizim kardeşimiz. “ şeklinde görüş bildirdi.

İBRAHİM ALAYONT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221