ALPEREN 16 YILLIK REKORU TARİHE GÖMDÜ

ALPEREN 16 YILLIK REKORU TARİHE GÖMDÜ

Denizlili Alperen Acet, Romanya'daki uluslararası müsabakalarda Türkiye rekoru kırdı, şampiyon oldu. Acet bir atlayışla üç rekoru birden kırmış oldu.

Denizlili atlet Alperen Acet Romanya'nın düzenlediği gerçekleştirilen Uluslararası Atletizm Şampiyonası'na katıldı. Dünya çapında önemli sporcuların yer aldığı şampiyona Cluj kentinde Romanya'nın efsane atleti Balaş-Söter adınıtaşıyan statta gerçekleşti.  Bu güne kadar yüksek atlamada en fazla 2,22'lik atlayış yapan Alperen Acet bu turnuvada kendini aştı.

Gözüne 2002 yılında Metin Durmuşoğlu'nun 2,26'lık atlayışı ile kırdığı Türkiye rekorunu kestiren sporcu bu şampiyonada amacına ulaştı.

Turnuvada 2,30'lık atlayışı ile üç rekor birden kıran sporcunun mutluluğu görülmeye değerdi. Bu derece ile büyükler Türkiye rekoru kıran Acet aynı zamanda şampiyona rekoru kırdı. Sporcu bu turnuvada iki yıldır kırılamayan rekoru da aynı atlayışla kırmış oldu.

Acet'in çalıştırıcısı Cavit Ceylan öğrencisinin başarısını tebrik ederken destek olan herkese teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu'da Ceylan'ı arayarak kutladı.

BAŞKAN ÇINTIMAR “ALPEREN BÜYÜK BİR YETENEK”
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Acet’in derecesiyle büyük gurur yaşadıklarını söylerken, “Alperen, bizim yakından takip ettiğimiz ve bu dereceyi beklediğimiz bir çocuğumuz. Büyük bir yetenek. Geçen yıl Avrupa’da madalyayı kıl payı kaçırmıştı, inşallah bu yıl büyüklerde madalyayı zorlayacak. Kendisini, hocasını ve kulübünü tebrik ediyorum” diye konuştu.

İBANOĞLU “DENİZLİ VE TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK GURUR”
Atletizmde Alperen Acet’in Türkiye Rekoru haberi sonrası milli sporcuyu ve antrenör Cavit Ceylan’ı arayıp kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; elde edilen başarının Denizli ve Türkiye için gurur kaynağı olduğunu söyledi. Alperen’in azimli bir sporcu olduğunu söyleyen İbanoğlu, kırdığı Türkiye Rekoru ile yüksek atlamada en iyilerden biri olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirtti.

Elde ettiği sonuçla büyük moral kazanan Alperen Acet, 9-10 Haziran tarihlerinde İtalya’da gerçekleşecek U23 Akdeniz Şampiyonasında madalya için piste çıkacak.

SPOR SERVİSİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER