ALPEREN AVRUPA 5’İNCİSİ OLDU

Avrupa Atletizm Şampiyonası erkekler yüksek atlama finalinde mücadele eden 20 yaşındaki Denizlili milli sporcu Alperen Acet, müsabakayı beşinci sırada noktaladı ve Avrupa beşincisi oldu.

ALPEREN AVRUPA 5’İNCİSİ OLDU

Avrupa Atletizm Şampiyonası erkekler yüksek atlama finalinde mücadele eden 20 yaşındaki milli sporcumuz Alperen Acet, müsabakayı beşinci sırada noktaladı ve Avrupa beşincisi oldu.

ÇETİN ŞAHİNER’DEN SONRA BİR İLK…
Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın sondan bir önceki gününde yapılan erkekler yüksek atlama finalinde 20 yaşındaki Alperen Acet, müsabakayı beşinci sırada tamamladı. 1958 Stockholm'de finalde mücadele eden Çetin Şahiner'den sonra bu branşta finalde yarışan ilk erkek yüksek atlamacı olan Alperen, 2.24'lük derecesiyle beşinciliği paylaştı.

2,28’İ GEÇEMEDİ
Alperen, 2.19 ve 2.24'ü geçtikten sonra geldiği 2.28'de üç hakkında da başarısız oldu ve finalden Ukraynalı Andriy Protsenko ile paylaştığı beşincilik derecesiyle ayrıldı. Yüksek atlamada altın madalya 2.35 ile en iyisini tekrar eden Alman Mateusz Przybylko'ya gitti.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193