ALTUĞ: 'UZATTIĞIMIZ ELİ GERİ ÇEVİRMEYİN'

ALTUĞ: 'UZATTIĞIMIZ ELİ GERİ ÇEVİRMEYİN'

ALTUĞ: 'UZATTIĞIMIZ ELİ GERİ ÇEVİRMEYİN'
banner22

Denizli’nin Ampute futboldaki tek temsilcisi Denizli Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve takım kaptanı Ramazan Altuğ, geçen yıl destek olmadan 1. Lig’i üçüncü bitirdiklerini hatırlattı. Ampute milli takımın aldığı şampiyonluğa değinen Altuğ, “Bir destekle neler yapabileceğimiz gördünüz. Denizli bize ufak bir destek olsa biz daha neler başarabiliriz” dedi ve destek istedi.

Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı’nın İngiltere’yi 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olmasının yankıları sürmeye devam ediyor. Maçı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun daveti ile statta izleyen Denizli’nin tek ampute futbol takımını bünyesinde barındıran Denizli Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ramazan Altuğ, stadı dolduran 41 bin taraftar ve devletin verdiği destekle engellilerin neler başarabileceklerini sahada gösterdiklerini söyledi.

BAŞARILARIMIZ GÖRMEZDEN GELİNDİ
Başkan Altuğ, “Ampute Milli Futbol Takımı Avrupa Şampiyonu oldu. Gururlandık, mutlu olduk. Birçok kişi ve yönetici Ampute Futbolu bu hafta öğrendi. Artık engelli spor branşlarına özel şirketlerin ve belediyelerin sponsor olmalarını, Futbol kulüplerinin Engelli spor branşlarına daha çok önem vermelerini bekliyoruz. Biz sadece futbolda değil engelli spor branşlarının tamamında uluslararası başarılar getiren bir camiayız. Şimdiye kadarki başarılarımızın hep görmezden gelindi. Bugün bir milat olsun ve uzattığımız eli geri çevirmeyin” dedi.

DENİZLİ’DEN DESTEK BEKLİYORUZ
Ampute futbol 1. Lig’de mücadele ettiklerini hatırlatan Altuğ, “Geçen yıl çoğu maçta araç bulamadığımız için yolcu otobüsleri ile gitmek zorunda kaldık. Kimi zaman maça eksik kadro ile çıktık. Bu yıl aynı senaryoyu yaşamak istemiyoruz. Kasım ayında sezon başlayacak. O zamana kadar Denizli’den destek bekliyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER