AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası kutlamaları başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Denizli ASKF koordinesinde gerçekleşecek hafta boyunca etkinliklerin programı da açıklandı.

AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI

KORTEJ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
8-14 Amatör Spor Haftası kutlamaları pazartesi günü gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başladı.  Saat 17:30’da valilik önünde başlayan kortej 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda sona erdi. Gerçekleştirilen korteje protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve amatör spora gönül verenler katıldı. 

SPOR HAFTASI’NDA NELER YAPILACAK?
8-14 Amatör Spor Haftası’nda Denizlililer spora doyacak. Hafta kapsamında 10 Ekim Çarşamba Forum Çamlık AVM’de, 12 Ekim Cuma günü ise 15 Temmuz Şehitler Meydanında taekwondo, karate, judo, eskrim, masa tenisi, basketbol, mini voleybol, jimnastik, atletizm oyunları, badminton ve hokey gösterileri yer alacak. 9 Ekim Salı günü Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda penaltı yarışmaları yapılacak.

MİLLİ SPORCULAR PANELDE KONUŞACAK
Son dönemde Denizli’nin yetiştirdiği ve önemli başarılara imza atan milli sporcular, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşecek panele konuşmacı olarak katılıp tecrübelerini paylaşacak. 12 Ekim Cuma günü saat 14.30’ta yapılacak panele öğrenciler başta olmak üzere herkesin katılabileceği belirtildi.

ŞEHİR İÇİ BİSİKLET TURU
En dikkat çekici etkinliklerden biri de şehir içi bisiklet turu olarak planlandı. 14 Ekim Pazar günü saat 10.00’da Büyükşehir Belediye önünden başlayacak tur, Denizli Lisesi – Açıkhava Tiyatrosu -Demokrasi Meydanı – İncilipınar – İstiklal - 15 Temmuz Şehitler Meydanı güzergahında yapılacak. Tura vatandaşlarda eşlik edebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER