“AMATÖR YÖNETİLİYOR DEMEDİM, İSTEYEN İSTEDİĞİ YERE ÇEKİYOR”

Denizlispor’da geçtiğimiz sezon Sportif Direktörlük görevini üstlenen Bülent Ertuğrul, Arif Zor’un hazırlayıp sunduğu 90+ programının konuğu oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada yaptığı ‘Profesyonel dünyayı amatörler yönetmemeli’ açıklamasını herkesin farklı yerlere çektiğini ifade eden Ertuğrul, “Kulüp amatörce yönetiliyor demedim” diyerek konuya açıklık getirdi.

“AMATÖR YÖNETİLİYOR DEMEDİM, İSTEYEN İSTEDİĞİ YERE ÇEKİYOR”

Geçtiğimiz sezon devre arası yeşil siyahlıların Sportif Direktörlük teklifini kabul ederek büyük emekler veren Bülent Ertuğrul, 90+’da yeşil siyahlıları değerlendirdi ve Taner Atilla’nın söylemlerine cevap verdi. Yaptığı açıklamaya Taner Atilla’nın gönül koyduğunu ifade eden Ertuğrul , “Sorun değil. Kelimeyi almak isteyen cımbızla almış” dedi.

“‘PROFESYONEL DÜNYAYI AMATÖRLER YÖNETMEMELİ’ DEDİM”
Paylaşımında ‘kulüp amatör yönetiliyor’ demedim diyen Ertuğrul şu sözleri söyledi:
“Ben ‘kulüp amatör yönetiliyor’ demedim. Böyle bir açıklamam yok. ‘Profesyonel dünyayı amatörler yönetmemeli’ dedim. Burada atlanan bir şey var.

Osman Özköylü profesyonel, parayla çalışıyor. Hangi yönetici maaş alıyor. Hepsi amatör değil mi bunların. Profesyonel olan, maaşla çalışan benim… Biz Denizli’nin çocuğuyuz, şart mı koştuk. 8 transfer yaptım. Oyuncular bana abi 13-14 puanı var yapma dediler. Şuraya 50-100 Bin TL ligde kalma primi koyalım. Bir tanesinin sözleşmesine bunu yazdırmadım. Aksine play-off primi yazdırdım. Hedef koyduk. Algıda çok önemli… 3 sene öncesine kadar bende bu camianın içindeydim. Ben inşaattan, sarraflıktan, tekstilden anlamam. Futboldan anlamaya çalışıyorum. Öğrenmeye devam ediyorum. 20 yıldır profesyonel dünyanın içindeyim. İsteyen istediği yere çekiyor”  

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER