Amatörde gelişim ligleri iptal!

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör ve U19 Kategorileri haricindeki tüm ligleri iptal etti.  TFF’den yapılan açıklamada Amatör Ligler ve U19 ligleri dışındaki bütün gelişim ligleri ve Türkiye Finalleri iptal edildi. Bölgesel Amatör, Yerel Amatör ve U19 liglerinde müsabakalar seyircisiz oynanacak. Tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacak.

Amatörde gelişim ligleri iptal!

TTF Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez ve TFF Yönetim Kurulu ile ilgili yapılan toplantı sonrası alınan kararları açıkladı.  Federasyon Amatör ve U19 Kategorileri haricindeki tüm ligleri iptal etti. Ayrıca Bölgesel Amatör, Yerel Amatör ve U19 liglerindeki müsabakalar seyircisiz oynanacak.

İşte Türkiye Futbol Federasyonu taraftarından alınan kararlar:

1-)Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2-)İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.

3-)U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4-)U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

5-) Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ilerki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu taktirde sizleri paylaşılacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211