Anadolu’nun yıldızları Denizli'ye geliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk sporunun altyapısı için yıllardır uyguladığı proje olan Anadolu Yıldızlar Ligi’nde, Basketbol Yarı Final Maçları, 9-11 Haziran tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Anadolu’nun yıldızları Denizli'ye geliyor

Sporun tabana yaygınlaştırılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda 9 yıldır uygulanan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesi, tüm hızıyla devam ediyor. ANALİG’te Türk sporunun geleceği olacak yıldızlar keşfediliyor. 9-11 Haziran 2022 tarihlerinde gruplarında başarılı olmuş 16 il takımı, yarı finaller için Denizli’de buluşacak. Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu ile Hasan Güngör Spor Salonu’nda hazırlıklar tamamlandı. Ankara, Aksaray, Antalya, Bursa, Denizli, Çanakkale, İzmir, İstanbul, Konya, Kayseri, Muğla, Sivas, Sakarya, Tekirdağ, Mersin ve Manisa’dan gelecek iki yüzün üzerinde sporcu ve antrenör, finallere adını yazdırabilmek için Denizli’de sahaya çıkacak.

“ANALİG İLE TÜRK SPORU KAZANMAYA DEVAM EDİYOR”

Organizasyona ev sahipliği yapacak Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, ANALİG’in Türk sporunda sürdürülebilir, üretken ve başarılı bir sistem oluşturulması için planlandığını ve yıllardır başarıyla uygulandığı kaydetti. Basketbolda Türkiye’nin yıldız adaylarını ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını kaydeden İlman, yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve genç sporcuların daha çok maç tecrübesi kazanması adına projenin önemine vurgu yaptı. Basketbol Yarı Finalleri için takımlar Denizli’ye gelmeye başlarken; müsabakaların teknik toplantısı bugün saat 16.00’da Pamukkale Koca Çukur’da yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER