ANKARAGÜCÜ'NE TARİHİ CEZALAR GELDİ

ANKARAGÜCÜ'NE TARİHİ CEZALAR GELDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Denizlispor-Ankaragücü karşılaşmasında çıkan olaylar nedeniyle başkent ekibine ceza yağdırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), cezaları açıkladı. Olaylı Denizlispor-Ankaragücü karşılaşmasının faturası konuk ekibe çok ağır oldu. Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve yönetici Hasan Önder’in hastanelik olmasıyla sonuçlanan olay Ankaragücü’ne pahalıya patladı.

YİĞİNER’E 1 YIL CEZA GELDİ
Protokol tribünündeki olaylarda başrolü oynayan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’e rakip takım yöneticilerine saldırısı nedeniyle 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verildi. Kurul Yiğiner’e ayrıca 140 Bin TL’de para cezası verdi.

SARI-LACİVERTLİ KURMAYLARA CEZA YAĞDI

Kulübü idarecilerinden Levent Yılmaz'a 180 gün hak mahrumiyeti ve 70 bin lira, Emrah Yıldız'a 63 gün hak mahrumiyeti ve 46 bin lira, Murat Ağçabay'a 40 gün hak mahrumiyeti ve 11 bin lira, Tuna Yılmaz'a 21 gün hak mahrumiyeti ve 13 bin lira, antrenör Osman Zeki Korkmaz'a 6 maç men ve 33 bin lira, performans uzmanı Gökhan Kandemir'e 3 maç ve 6 bin 550 lira, futbolcu Alihan Kubalas'a bir maç ve 6 bin 500 lira, kulüp görevlilerinden Kemal Çorum'a 180, Burhan Cabir Uzun'a da 90 gün hak mahrumiyeti cezası verildiği aktarıldı.

İHTAR CEZASI VERİLDİ
Kurul Denizlispor’a kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle ihtarda bulundu. Kurul ayrıca H,I ve J bloklarından giriş yapan taraftarlarında elektronik biletlerini bir maçlığına iptal etti.

ENGİN YILMAZ 90 GÜN CEZA ALDI
Olayların çıkmasının ardından sahaya atlayan taraftar nedeniyle 15 Bin TL ceza alan Horoz’da, atletik performans antrenörü Engin Yılmaz’da rakip takım yöneticilerine saldırıları nedeniyle  90 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

İBRAHİM ALAYONT

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER