ANTRENÖRLER TOPLANTIDA BULUŞTU

ANTRENÖRLER TOPLANTIDA BULUŞTU

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı antrenörlerle toplantıda bir araya gelen İl Müdürü İbanoğlu, her bir antrenörün sporcusu için rol model olduğunu söyledi. Yaz Spor Okulları için şimdiden düğmeye basılırken yeni dönemde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

İl Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına ilimizde faaliyet gösteren tüm branş antrenörleri katıldı. Sezonsal verilerin değerlendirmesiyle başlayan toplantıda yaklaşan faaliyetler ve yeni dönemde yapılacak çalışmalar konuşuldu.

İLKYARDIM EĞİTİMLERİ GÜNCELLENECEK
Spor müsabakaları, antrenmanlar ve yaz okulları gibi faaliyetlerle yıl boyunca binlerce kişi spor yapıyor. Buralarda zaman zaman karşılaşılan sakatlanma, burkulma, çıkık ve boğulma gibi durumlar için antrenörler ve tesis görevlileri ilk yardım eğitiminden geçiyor. Toplantıda bilgilerin tazelenmesi adına ilk yardım eğitimlerinin önümüzdeki günlerde tekrar güncelleneceği belirtildi.

YAZ SPOR OKULLARINA FUTBOL EKLENDİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün okulların tatile girmesiyle başlattığı yaz spor okullarına bu sene futbol branşı da eklendi. Spor Genel Müdürlüğü’nün aldığı kararla bu yazdan itibaren futbol kursuna katılmak isteyenler ücretsiz kurslardan yararlanabilecek.

ANTRENÖRLER İLÇELERE GİDECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” için toplantıda antrenörlere bilgilendirme yapıldı. Antrenörler ve sportif eğitim uzmanlarından yararlanılacak projede Denizli’nin tüm ilçelerinde çocuklara ulaşılmasını isteyen İbanoğlu, çocukların yeteneklerinin keşfedilip en doğru şekilde spora yönlendirilmesini istedi.

“ANTRENÖR, SPORCUSU İÇİN ROL MODELDİR”
Antrenörlere yaptıkları işin önemini hatırlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, her küçük sporcunun önce antrenörünü örnek aldığını söyledi. Denizli’de var olan spor kültürünü daha ileriye taşıyıp, hedefler doğrultusunda gece gündüz çalışmaları gerektiğinin altını çizen İbanoğlu, antrenörlerden bu konuda üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerini istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER