ASBAŞKAN FIRAT: 'GELECEK YILIN KADROSUNU ŞİMDİDEN OLUŞTURACAĞIZ'

ASBAŞKAN FIRAT: 'GELECEK YILIN KADROSUNU ŞİMDİDEN OLUŞTURACAĞIZ'

Denizlispor Profesyonel Şubeden Sorumlu Asbaşkanı Ali Fırat DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İbrahim Alayont’un hazırlayıp sunduğu Sporda Son Baskı programına konuk oldu. Yeşil-siyahlılardaki son durumu ve transferi değerlendiren Asbaşkan Fırat, “ Görüşmelerimiz devam ediyor. Nokta atışlar yaparak 2. Yarıda takımı daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.

Denizlispor Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, DRT Denizli ekranlarında gündemi değerlendirdi. Transferde dahil bir çok konuya açıklık getiren Fırat, Denizlispor’un iyi yerlere geleceğini söyledi.

“DEVRE ARASINDA SÜRE KISITLI”
Devre arasında sürenin kısıtlı olduğunu söyleyen Asbaşkan Fırat, “ Yeni gelen oyuncuların takıma kaynaşması ve adaptasyon sürecini çabuk atlatması gerekiyor. Bizlerde elimizi çabuk tutacağız ancak transfer sadece sizin isteğinizle olmuyor. Diğer takımların bazı oyuncuları kadrolarında düşünmüyor olması gerekiyor. Yapılacak anlaşmalarda da 1.5 yıllık sözleşme önceliğimiz olacak. Gelecek sezonunda kadrosunu şimdiden hazırlamamız gerekiyor” diye konuştu.

“GİDENLERİN YERİ DOLACAK”
Görüştüğümüz oyuncular var diyen Asbaşkan Fırat, “ Giden futbolcuların yeri doldurulacak. Öyle olmasa zaten takımda tutardık. Takımı bir üst seviyeye çıkarabilecek oyuncular getireceğiz. İsim vermek çok doğru olmaz ancak görüştüğümüz oyuncular var. İmza atılıncaya kadar hiçbir şeyin garantisi olmuyor. Transfer döneminde onlarca hatta yüzlerce isim gündeme gelebiliyor. Şu anda da 30’a yakın isim var. Biz 9-10 oyuncu alacağız” dedi.

“LEANDRİNHO’NUN MALİYETİ ÇOK YÜKSEK”
İsmi gündeme gelen Sivassporlu Leandrinho ile ilgilide bir açıklama yapan Fırat, “ Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile bir görüşme yaptım. Oyuncunun kendilerine fayda gösterdiğini ve takımın üst lige çıkmasında katkısı olduğunu, bizimde oyuncu ile ilgili bir tasarrufumuz olduğunu aktardık. Oda bize olumlu yaklaştık ancak oyuncunun bir bedeli olduğunu söyledi. Leandrinho’nun maliyeti çok yüksek. O yüzden bekliyoruz takım içindeki dengeleri korumamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

CENK BAKIR

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211