ASBAŞKAN FIRAT: 'HİÇ BİR SORUN YOK'

ASBAŞKAN FIRAT:  'HİÇ BİR SORUN YOK'

Denizlispor Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Asbaşkan Ali Fırat DRT Denizli’ye yeşil-siyahlıların son durumu hakkında bilgi verdi. Fırat; “ Denizlispor bu sezon herkesin çekindiği bir takım olacak” şeklinde konuştu.

Erzurum’da çok verimli bir kamp geçirdik diyen Asbaşkan Ali Fırat; “  Takımımızın morali ve motivasyonu üst seviyede, hiçbir sıkıntı yaşamadan kamp dönemini tamamladık. İkinci etapta da hazırlık maçları ile sezon hazırlıklarımıza devam edeceğiz.  Şu an için hiçbir sorun yok” diye konuştu.

“BAŞKAN SAYESİNDE SIKINTI KALMADI”
Denizlispor borçları ile sürekli sıkıntı yaşayan bir kulüp yapısına sahipti diye sözlerine devam eden Asbaşkan Ali Fırat; “  Bu dönemde de sıkıntılar olmuyor değil. Ama Başkan Mustafa Üstek sayesinde bu sıkıntıları hissetmedik. Kabul etmek gerekirse Denizlispor zor bir kulüptü.  Her gün haciz, her gün alacaklıların kapısına dayandığı bir camiaydı. Bu günleri geride bıraktık. Diğer sezonlardan daha farklı bir Denizlispor ortaya çıkmaya başladı. Umarım sezon boyunca maddi sıkıntı yaşamadan yolumuza devam ederiz “ ifadelerini kullandı.

“60’A YAKIN DOSYA VAR”
Yeşil-siyahlıların şu anda kapatması gereken 60’a yakın dosyası olduğunu ve 6 Milyon Türk Lirası bir ödemenin kendilerini beklediğini belirten Asbaşkan Ali Fırat; “  Bu durum Denizlispor’a has bir şey değil. Her kulüpte bu tür sıkıntılar var. Onlar bu işleri farklı yollardan çözüyorlar ama biz ödeme yolu ile halletmeye çalışıyoruz. Şu an için 60’a yakın dosya var. Eski futbolcular, geçmiş yöneticiler, kulübün alışveriş yapmış olduğu şahıslar ve firmalardan oluşuyor. Bu alacaklıların birçoğu ile mutabakata vardık. Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunduk ve 20 Temmuz’a kadar süre talebinde bulunduk. 10 Temmuz’da süresi doluyordu ve yeterli süremiz yoktu. Elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz ve sezon içinde puan silinmesi ve yeniden transfer yasağı gibi sorunlarla karşılaşmayacağız” dedi.

“TEK SIKINTI LEOZİNHO”
İsmail Şahmalı’dan, Mustafa Özkan’a kadar bir çok ismin dosyası var diyen Asbaşkan Fırat; “  Şu anda elimizde 7-8 dosya kaldı. Taner Atilla büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor. Yabancı futbolculardan sadece Leozinho ile ilgili bir sıkıntı var. Oda gün içinde ödeme planı ile ilgili bir ödeme planı gönderdi. En büyük sıkıntımız onunla da anlaşacağımızı düşünüyorum. “ diye konuştu.

SERHAT DELİKARA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211