“ATAKAN KEŞKE O HAREKETİ YAPMASAYDI”

Altınordu-Denizlispor karşılaşmasında attığı golden sonra Denizlisporlu taraftarların önünde sevinç gösterisi yapan ve büyük tepki alan Denizlili Atakan Üner’e, 45 yıldır Altınordu’yu tribünlerde destekleyen Bülent Bozkurt’tan da nasihat geldi.

“ATAKAN KEŞKE O HAREKETİ YAPMASAYDI”

Sezon başında Denizlispor’dan Altınordu’ya transfer olan Hüseyin Atakan Üner, 4-0 sona eren Altınordu-Denizlispor karşılaşmasında fileleri havalandırmış ve Denizlispor taraftarlarının önünde sevinç gösterisi yapmıştı.  Genç oyuncunun bu hareketi başta Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve birçok kesimden büyük tepki almış ve Atakan 3 maç kadro dışı bırakılmıştı

HAREKET KABA DEĞİLDİ AMA SEYİRCİ TAHRİK OLDU

Hüseyin Atakan’a 45 yıldır Altınordu tribünlerinde takımını destekleyen 57 yaşındaki Coğrafya Öğretmeni Bülent Bozkurt’tan hem uyarı hem de nasihat geldi. Bozkurt, “ Atakan’ın yaptığı hareket kaba değildi ancak seyirciyi tahrik etti. Bizlerde böyle bir görüntünün oluşmasından dolayı üzüntü yaşadık” dedi.

BAŞKAN’IN BELLİ İLKELERİ VAR
Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın Atakan’ı 3 maçlığına kadro dışı bırakmasını normal karşıladığını ifade eden Bozkurt, “ Başkanın belli ilkeleri var. Artık bunlar kulüpte yazılı hale geldi. Bazen büyük şirketlerde ve kulüplerde bile ilkeler yazılıyor ama uygulanmıyor. Ama Altınordu’da uygulanıyor. Bu çok çok norma. Önce iyi birey olmak gerekiyor” diye konuştu.


BİZİM TRİBÜNLERDE KÜFÜR EDİLMEZ

45 yıldır Altınordu tribünlerinde olduğunu söyleyen Bozkurt, lacivert kırmızılı ekibin eski başkanlarıyla birlikte karşılaşmaları takip ettiklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle Altınordu’ya maça gelen taraftarlar bizim için misafirdir. Onlara tahrik edici tezahürat yapılmaz. Bireysel bir takım şeyler olur ama genel olmaz. Küfür görmeniz imkansızdır. Belli zamanlarda karşı takım çok ileri giderse belli sınır içinde olur”

ALTINORDU’DA AMAÇ MAÇ KAZANMAK DEĞİL Kİ…
“Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın yaptığı yaptırımlar bazı futbolcular için şans oluyor” diyen Bozkurt, “Başkan yaptırımları dile getirirken bazı oyuncular için şans olarak kullanıyor. Bizim amacımız maç kazanmak değil. Futbol bir oyun. Kazanmak ve kaybetmek var. Kazandığımız zaman rencide edici hareketlerden kaçmamız gerekiyor. Genç futbolculara bizim takım yer vermek istiyor. Her fırsatta değerlendiriliyor. Cengiz böyle çıkmıştı ortaya. Şu an da Roma’da. Çağlar’da aynı şekilde İngiltere’ye kadar gitti.  Şans verilirse bir yere geliyor oyuncular. Bizim takımımız bundan korkmuyor” dedi.


ATAKAN YAPTIĞINDAN ÜZGÜNDÜR

“Yalnızca Atakan değil diğer futbolcularda bu hareketi yapsa hoş olmaz” diyerek sözlerine devam eden Bozkurt, “ Atakan bunu yaparken, saygısızca değil ben böyleyim dercesine bir hareket yaptı. Bizim üzüldüğümüz seyircinin tahrik olması. Atakan’ın düşünmesi lazımdı. Futbolcular genelde eski kulüplere karşı gol attıklarında sevinmiyorlar. Atakan’dan böyle tavır beklerdik.  Oda yaptığından üzgündür. Genç oyuncu futbolcu da olsa yanlışlar yapacaklar. İleri de de yapacaktır. Uyarı olmadığı zaman bu tür olaylar unutuluyor. Başkalarına örnek olması açısından Atakan’ın bu cezay olumlu yöne çevirip iyi yerlere geleceğini söyleyebilirim” diye konuştu.

SARI YAŞAR BİZİM BİRLİKTE…
Kendi tribünlerinde küfüre tahammülleri olmadığının altını çizen Bozkurt, “Herkes ailesiyle rahat rahat maç izleyebiliyor. Nitelikli taraftar grubu olması lazım… Böyle olursa güzellikler ortaya çıkar. Eski amigolardan Sarı Yaşar’da bizimle birlikte maçları izliyor. ‘Bir baba hindi’ tezahüratını yıllar önce o çıkartmıştı. Tribünlerde güzellikler olması tek temennimiz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211