Atatürk Stadyumu denetime alınıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Denizli Atatürk Stadyumu’nu incelemesi için mühendislerden oluşan bir heyet gönderdi. Stadyumda inceleme yapacak olan heyet fiziki şartları değerlendirecek ve ardından çalışmalar başlayacak.

Atatürk Stadyumu denetime alınıyor

Denizli Atatürk Stadyumu inceleme altına alınıyor. 9 yıllık aranın ardından Süper Lig’de mücadele etmeye hazırlanan yeşil-siyahlılar geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile temasa geçmiş ve stadyumun fiziki şartları hakkında bir görüş alışverişinde bulunmuştu.

Bu gelişmenin ardından Spor Bakanlığı Denizli Atatürk Stadyumu’nun fiziki şartlarını değerlendirmesi için mühendis ekibi gönderdi. Stadyumda inceleme yapacak olan bakanlık personelleri, tespit ettikleri eksikleri bakanlığa sunacak ve ardından bütçesi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan karşılanmak üzere tadilat çalışmaları başlayacak.

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nun Süper Lig öncesi Denizli’ye bir heyet göndereceği ve stadyumun Süper Lig kriterlerine uyumlu olup olmadığını denetleyeceği öğrenildi. Uzun yıllardır Denizlispor’a ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu’nda yapılacak olan denetimlerin ardından yenileme çalışmalarının da olacağı kaydedildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şampiyonluk kutlamalarından, yeni stadyumun projesinin ve yerinin hazır olduğunu müjdesini vermişti. Yeni stadyumun Pamukkale yolu üzerinde bulunan Eskihisar mevkiinde yapılacağı açıklanmış ve temelinin bu yıl içerisinde atılacağı ifade edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER