Ateşdağlı gözünü zirveye dikti!

Merkezefendi Basket’in Coach’u Şahin Ateşdağlı, “ Bizim için galip gelmek çok önemliydi. Şimdi önümüzde 2 kritik maç var, onları da kazanıp ilk devreyi en iyi yerde bitirmek istiyoruz” dedi.

Ateşdağlı gözünü zirveye dikti!

Türkiye Basketbol Ligi 12’nci haftasında deplasmanda Konyaspor’u Ümit Sonkol’un son saniye üçlüğüyle 80-79 mağlup eden Merkezefendi Basket’te Coach Şahin Ateşdağlı maç sonrası açıklamalarda bulundu. Konyaspor’u gösterdiği mücadeleden dolayı tebrik eden Ateşdağlı, galip geldikleri için çok mutlu olduğunu söyledi.

“2 KRİTİK MAÇIMIZ VAR ”

Sezon başında çok kötü maçlar kaybettiklerini hatırlatan Ateşdağlı, “Takımın şeklini değiştirdik ve galibiyetler gelmeye başladı. Konyaspor deplasmanında kazanmak bizim için çok önemliydi. Şimdi önümüzde çok kritik 3 maç var. Sırasıyla Balıkesir, Final ve Manisa ile oynayacağız. Bu maçlardan maksimum sonuçları çıkartıp, üst sıralarda kendimize yer edinmek istiyoruz” dedi.

JORDAN VE MİSHULA MALİYETİ 20 BİN DOLAR!

Yabancı oyuncuların maliyetlerinin sorulması üzerine Ateşdağlı şu sözleri söyledi; “ Jordan’ın bize aylık maliyeti 14 Bin dolar. Ligdeki diğer takımlarda da ortalama zaten 10-10 gidiyor. Açıkçası Mishula’da çok pahalı bir oyuncu değil. Bunu saklamakta sakınca görmüyorum. O da 5 Bin 500 dolar alıyor. Ortalama zaten 20 bin. Hemen hemen her takımla aynı… Performans anlamında konuşmak gerekirse Jordan, Denizli’ye ve bize yeni adapte oluyor. Kendisi 6 ay basketboldan uzak kaldı. Bunun sıkıntıları var. Fakat kuvvet kazanacak ve ikinci yarıda ondan istediğimiz verimi alacağız. Şu an bile kişiliği ve oyundaki duruşu ile bize fayda sağlıyor” diye konuştu.

“YÖNETİME ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kötü sonuçlar aldığı dönemde dik durduklarını ifade eden Ateşdağlı, “ Bizimle beraber bu yola baş koyan yönetime çok teşekkür ediyorum. Ne dediysek bugüne kadar yapıldı. Bu takımı biz kurduk. Geçen seneden de gelen bir kültürümüz var. Arada düşüşlerimiz oluyor. Bunlarda sporun içinde olan şeyler. Taraftarlarımız her zaman yanımızda. Bütün olarak kalabildik. Sonrasında da galibiyet serisi başladı. Bu kaybetmeyeceğiz anlamına da gelmiyor. Zor bir ligde oynuyoruz. Bornova bile gidip Petkim’i yenebiliyor” ifadelerini kullandı.

“KUPA MAÇLARINDA HAVAYA GİRDİK”

Sezona ilk 8 hedefiyle başladıklarını yineleyen Ateşdağlı, yolda hedef değiştirdiklerini belirtti. Ateşdağlı, “Sezona play-off hedefi ile başladık. Yaptığımız görüşmelerde ilk 8 diyorduk. Eskişehir’deki kupa maçlarından sonra havaya girdik. Hedefi yükseltelim dedik. Ama bu hemen kolay olmuyor. Biz sistem takımıyız. 2 oyuncu üzerinden oynamıyoruz. Yeniden sistem kurma telaşı içine girdik. Şimdi durumumuz farklı bu süreci geçtik. 1’inciliği istiyoruz. İlk 4 olur. Bu ligde sezonu 6’ncı bitiren takımda bir üst lige çıkabilir. Önemli olan bu sistemi lig sonuna kadar devam ettirmek… Bunun için mücadele edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211