ATİLLA: 'BURADA 10 KİŞİYE KENDİMİZİ BEĞENDİREMİYORUZ'

ATİLLA: 'BURADA 10 KİŞİYE KENDİMİZİ BEĞENDİREMİYORUZ'

Denizlispor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Taner Atilla, Denizlispor’da ki son gelişmeleri değerlendirdi. Atilla; “ Yusuf Şimşek Denizli’de bir markadır. Ancak giderken hakkımı arayacağım demesi iyi olmadı” diye konuştu. Denizlispor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Taner Atilla, Yusuf Şimşek’e kırgın olduğunu belirtirken, sponsorluklar ve maddi konular hakkında bilgiler verdi.

 “HAKKIMI ARAYACAĞIM DEMEK İYİ OLMADI”                      
Yusuf Şimşek ile ilgilide kısa görüş bildiren Atilla; “ Yusuf Şimşek Denizli’de bir markadır. Takımın kötü durumda olması ya da başarısız olması affedilebilir şeyler. Ama bu durumda ben haklarımı arayacağım demek iyi olmadı. Bir yönetici hata yaptı diye sizin Denizlispor’a küsme hakkınız olamaz. Dolayısıyla bizler gelip geçiciyiz. Denizlispor ilelebet kalacak. Yarın bu takımın başında başka isimler olabilir. Yusuf Şimşek’e de bunu anlattım. Zaten bizim sözleşmede tek taraflı fesih etme hakkımız vardı. Kendisi avukatım ile görüşün dedi. Keşke böyle olmasaydı. Bizde sosyal medya hesabımızdan şeffaf bir şekilde belgeyi gösterdik. Türkiye Futbol Federasyonu’na gerekli dosyaları gönderdik. Kendisi bize ulusal lisans konusunda da çok yardımcı olmuştu. Eski oyuncularını ve beraber çalıştığı hocaları arayarak Denizlispor için elinden geleni yapmıştı, fakat keşke böyle sonlanmasaydı” diyerek Şimşek’e dargın olduğunu belirtti.

“ŞU AN MADDİ OLARAK RAHATIZ”
Mali konular hakkında da bilgiler veren Başkan Yardımcısı Atilla; “Göreve geldiğimizde Başkan Üstek 2,5 Milyon TL kendisinin, 2,5 Milyon TL’de yönetimin vereceğini belirtti. Ancak gelinen noktada baktık olmuyor. Yönetim şu anda 3 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak sağlayarak büyük bir fedakarlık örneği gösterdi.  Başkan Mustafa Üstek’de 5 Milyon 600 Bin TL vererek daha önce yapılmamış bir şey yaptı.  Nereye kadar gideriz bilmiyorum ama değirmen bir şekilde dönüyor. Leozinho’nun 51 Bin Euro alacağı vardı 300 bin Euro olarak ödedik. Aynı şekilde Fetai 140 Bin Euro para istediğini belirtti. Bu paralar Denizlispor için çok önemli miktarlar.  Ancak şu anda rahatız. Ocak ayında yatırmamız gereken 4 Milyon TL vardı. Biz bunun yarısından fazlasını daha şimdiden yatırdık.” diye konuştu.

“YAPTIĞIMIZ HATADAN DOLAYI SÜREÇ UZADI”
Sponsorluklar hakkında da bilgi veren Atilla; “  Geçtiğimiz yıl ligin bitmesine 9 hafta kala Lezita ile anlaşma sağladık. Ama o dönemde yönetim krizi patlak verince  kongre kararı aldık. Başkan Süleyman Urkay’da kongreye gideceğini belirterek, hiçbir kararı aldırmam dedi. Bizde  yeniden bu anlaşmayı ısıtmaya başladık. İzmir’den haber bekliyoruz. Özellikle Orhan Abalıoğlu o dönemde yaşanan sıkıntılardan dolayı çok üzülmüş.  Kendisi ile bir görüşme gerçekleştirdik. Uygun görüldüğü takdirde bu anlaşma açıklanacak. İş yüzde 90 bitti diyebiliriz. Bizim yaptığımız hatadan dolayı bu süreç uzadı” diyerek sponsorluk konusuna açıklık getirdi.

“ARTIK ÖNÜMÜZ AÇILDI”
Bu sezon mali yapıyı şampiyon yapmak istediklerini, seneye ise ligde hedef koyacaklarının altını çizen Atilla; “ Büyüklerimizden yardım isteyeceğiz. Denizlispor’un borcu 40 Milyon TL’den 15 Milyon’a indi. Denizlispor bu sezon köprüden geçiyor. Artık seneye hedef koyacağız. Her şeyin zamanı var. Denizli’ye stadyumda yapılır. Artık önümüz açıldı.” İfadelerini kullandı.

“21 GÜNLÜK SÜREDE ZEMİNİ DÜZELTECEĞİZ”
Denizli Atatürk Stadyumu’nun zeminini yenilemeye aldıklarını açıklayan Atilla; “ Bu çalışmaya daha önce başlayacaktık. Fakat dışarıda bir yerde oynamak istemedik. Milli Takım arasından sonra deplasmanda oynayacağız. 21 günlük bir süre var. Bu zaman içerisinde zeminin çalışmasını tamamlayacağız. Bugün Eskişehirspor çok kötü gidiyor 120 Milyon TL borcu var. Ama taraftar tribünleri dolduruyor. Biz zemin çalışmasını siteden paylaşıyoruz onu bile eleştiriyorlar. Burada 10 kişiye bile kendimizi beğendiremiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER