ATİLLA: 'KARDEŞLİK İÇİNDE GEÇEN BİR MAÇ OLMASINI İSTİYORUZ'

ATİLLA: 'KARDEŞLİK İÇİNDE GEÇEN BİR MAÇ OLMASINI İSTİYORUZ'

Pazar günü saat 13.00'de oynayacak olan Samsunspor-Denizlispor karşılaşması öncesi ve sonrasında şiddet olayların kesinlikle yaşanmaması gerektiğini belirten Başkan Yardımcısı Taner Atilla, yeşil-siyahlı futbolcu ve taraftarların emniyeti konusunda açıklamalarda bulundu.

Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, kritik Samsunspor karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu. 

“DUYGUSALLIKTAN UZAK OLACAKLARINA İNANIYORUZ”
Tansiyonu yüksek geçmesi beklenen karşılaşmada sıkı güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini belirten Atilla, “Samsunspor'un kayyum sürecinde etkin olarak görev yapan ve atamalar yapan Samsun Valisi Osman Kaymak'ın pazar günü oynayacağımız karşılaşma öncesi ve sonrası alınacak emniyet tedbirlerinde duygusallıktan uzak, tarafsız ve önceliği güvenliğe veren bir faaliyet içinde olacağından şüphe duymuyoruz. Kendilerine ve Samsun iline yakışır şekilde takımımızı ağırlayacaklarına canı gönülden inanıyoruz" dedi.

“SPORDA ŞİDDETE YER YOKTUR”
Her iki kulübün taraftarlarına sakin olmaları için çağrıda bulunan Atilla, "Taraftarlarımızın kalabalık bir şekilde deplasmanda bizleri desteklemeye geleceklerini biliyoruz. Bu kritik maçta saha içi ve saha dışında tansiyonların yükseldiği zamanlar olabilir. Bu zamanlarda her iki kulüp taraftarının sakin bir şekilde takımlarını desteklemelerini diliyoruz. Sporda şiddete yer yoktur. Kardeşlik içinde geçen bir maç olmasını istiyoruz. Emniyet güçlerimizin gerekli tedbirleri alacağını biliyoruz ancak İçişleri Bakanlığımızın güvenlik tedbirlerinde rol alması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER