ATİLLA, MÜJDELERLE DÖNÜYOR

ATİLLA, MÜJDELERLE DÖNÜYOR

Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Ankara’da 1. Lig’de mücadele eden18 kulüp temsilcisi, Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Müsteşar Faruk Özçelik, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Başkan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıdan mutlu ayrıldıklarını ifade etti

Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla,”Daha önceden bu toplantı bizlere duyurulmuştu. 1 lig olarak Külüpler Birliği temsilciliği oluşturduk. Toplantıya 18 kulüp temsilcisi, sayın Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak, Müsteşarımız Faruk Özçelik, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Başkan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu katıldılar. Tüm kulüp başkanları kulüplerinde süre gelen sorunları ve bundan sonra yaşanacak olan sorunları bu  toplantıda dile getirdiler. Sayın bakanımız görüşlerini iletti. Bundan sonra neler yapılabiliri konuştuk. Bizim Denizlispor olarak sırtımızda Spor Toto teşkilatı diye bir reklamımız var. Bu yılda Spor Toto destek olacak mı? Olmayacak mı? onu konuştuk. Sayın bakanınımız bunun artırılarak tekrardan bu sene neler yapılabilir onun çalışmasını başlattıklarını bize aktardı. Spor bakanımız 18 kulübede destek olacaklarını söyledi. Sayın bakanımız destek için bize müjdeleri verdi”diye konuştu.

GALİBİYET PİRİMLERİNE ZAM İSTEDİK!
Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, toplantıda ayrıca maç kazanıldığında kulüplere verilen pirimler konusununun da masaya yatırıldığını söyledi. Atilla,”Süper Ligde bir takım maç kazandığında 2 milyon 200 bin TL para kazanıyor. Ancak bizim ligde maç kazanıldığında sadece 75 bin TL’lik bir gelir oluyor. Toplantıda sayın spor bakanımıza bu iki lig arasında büyük uçurumun olduğunu ilettik. Kendiside bunu kabul etti. Notlarını aldılar konunu üstüne eğileceklerini ifade ettiler”diye konuştu.

OY BİRLİĞİYLE KARAR ALINDI
Atilla son olarak toplantıda tüm külüpleri yakından ilgilendiren haciz ve temlik konusunda da önümüzdeki günlerde bazı gelişmelerin yaşanabileneceğini söyledi. Taner Atilla,” Spor Kulüplerinin gelirlerinin üzerine yüzde 50’den fazla haciz veya temlik konulmaması konusunda tüm kulüpler önerilerini dile getirdi. Toplantıya girmeden oy birliğiyle karar aldık. Ve bu kararı sayın bakanımıza ilettik. Bu konunun da çalışılmasını yapılacağı söylendi. Toplantıdan mutlu bir şekilde ayrıldık”diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221