“AVRUPA BİLETİNİ 5 DAKİKA İLE KAÇIRDI”

Denizlispor’un 20 numarası Recep Niyaz, Çaykur Rizespor’a transfer olduğu süreçte Avrupa’dan bazı takımlarla görüştüğünü açıkladı. Feyenoord’a transferinin neden gerçekleşmediğini hala bilmediğini söyleyen Recep, “ Rizespor’a imza attıktan sonra 5 dakika sonra İspanya 2’nci Lig ekiplerinden Hueasca’nın resmi teklifi geldi. Nasip değilmiş” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA BİLETİNİ 5 DAKİKA İLE KAÇIRDI”

Denizlispor’a transfer olmasının ardından futbol yaşantısında yaşadığı günleri DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklayan Recep Niyaz, futbol hayatının film bile olabileceğini söyledi. Her takımda parasını bıraktığını belirten yıldız oyuncu, kariyerinin paradan daha önemli olduğunu vurguladı ve ekledi: “Profesyonel düşünüyorum. Galatarasay, Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Trabzonspor neden olmasın? ”

PARAYA HİÇBİR ZAMAN ÖNEM VERMEDİM, HER TAKIMDA PARAMI BIRAKTIM

“O günler geride kaldı. Şu an kısa vadede hedefim Denizlispor’la Süper Lig’e çıkmak” diyerek sözlerine devam eden 24’lük yıldız, “ Burada öyle bir ortam var. 3 senelik sözleşmeyi neden burada tamamlamayayım. İleride büyük takımlarda olur. Şu anda 23 yaşındayım,  27’de, 30’da neden olmasın. 4 büyüklerin kapıları tekrardan açılabilir. Hiçbir şey olmazsa da futbolu bırakacağım diye bir şey yok. Avrupa’da benim hedeflerimden biri. Fenerbahçe’de oynarken 2 kez teklif gelmişti. Ama o zaman benim para için yurt dışına gitmediğimi söylediler. Hiç kimse olayın içinde değil ama farklı yorumluyor. Kısacası delinin biri kuyuya taş atıyor, herkeste buna inanıyor. Ben paraya hiçbir zaman öncelik vermedim.  Öyle olsa her takımda paramı bırakmazdım. Baktığımız zaman kontratlarımı hep oynama üzerine yaptım. Para üzerine kontrat yapmam. Burası içinde geçerli” ifadelerini kullandı.

RİZE’YE İMZA ATTIM 5 DAKİKA SONRA RESMİ TEKLİF ULAŞTI

Yurt dışı hayalinin hala devam ettiğini ifade eden Recep, “2 yıl önce yurt dışına 5dk ile kaçırdım. Rizespor’a imza attıktan 5 dakika sonra resmi teklifin geldiğini söylediler. İspanya 2. Ligi ekiplerinden Huesca’a  resmi bir teklifle gelmişti. Denizlispor ayrıldığım dönemde Feyenoord’la görüşmelerimiz oldu. Açıkçası neden olmadığını hala bilmiyorum.  Benim için para değil ailem, sevdiklerim ve kariyerim önemli.  O yüzden Avrupa’da ve 4 büyüklerde oynarım. Bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Sahada her şeyi vermek zorundayız. Kulüplerin işçisiyiz. Bu Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzon, Galatasaray olur. Neresi olursa olsun profesyoneliz. Öyle olmak zorundayız. Futbolu bıraktıktan sonra kimse bizim hangi takımda neler yaptığımızı söylemeyecek. Unutulan birçok isim var. Kazanabildiğim kadar başarı kazanıp futbolu bırakmak istiyorum” diye konuştu.

BİZİ HALUK ULUSOY’UN ÇİM SAHASINA ALMAZLARDI...
Yeşil siyahlı takımda birçok eski arkadaşı olduğunu söyleyen Recep, yıllar önce altyapıda oynarken Haluk Ulusoy Tesisleri’ndeki çim sahaya alınmadıklarını söyledi. Yıldız oyuncu, “  Takımda alt yapıdan birçok arkadaşım var. Kendi aramızda da konuşuyoruz. Koşu yaparken Alperen, Muhammet Himmet, Asil, Hüseyin, Özgür Asım Mustafa var. Bu sahanın her yerinde farklı farklı anılarımız var. Altyapıdayken bizi bu sahaya sokmuyorlardı. Bizler alt kısımda bulunan suni sahada antrenman yapıyorduk. Bozuk çime bile soktuklarında dünyanın en mutlu insanları oluyorduk.  Bizi sahaya sokmazlarken,  bir yıl boyunca bizde oyna diye ısrar  edilecek duruma geldik.  Burası benim memleketim ve benim takımım. Alt yapıdan arkadaşlarımın olması beni daha iyi motive etti.  Birlikte büyük başarılar kazanacağımıza inanıyoruz. Neden olmasın. Geçtiğimiz sezon Ankaragücü zorluklar içinde şampiyon oldu. Ümraniye kısıtlı imkanlarla iyi işler yaptı” dedi.


HEPİMİZ KAZANMAK İSTİYORUZ EN AZ PLAY-OFF’TAN GİDERİZ
Son 4-5 seneye göre çok iyi bir kadro kurulduğunu ifade eden yıldız futbolcu, “İyi bir takımız. Lige kötü başlayabiliriz ama taraftarlarımız yanımızda olsunlar. Kötü düşünce içinde olmasınlar. Her zaman yanımızda olsunlar. Hepimiz kazanmak istiyoruz, en fazla inandığım sene bu sene. En kötü play-off’tan gideriz. Sosyal medyada bakıyorum. Hazırlık maçlarındaki sonuçlara bakıp karamsarlığa girmişler. Bu takım iyi durumda, camia hareketlilik içerisinde” diye konuştu.

MİLLİ TAKIM HAYALİM HEP OLACAK
“Burada iyi başarılar elde edip milli takıma kadar gitmek istiyorum” diyerek sözlerine devam eden Recep, “  Milli takımla ilgili her genç futbolcunun istekleri ve düşünceleri vardır. Futbola başladığım ilk günden bugüne kadar milli takım hayalim var. 5 sene sonra bu hayalim yine olacak, gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin. Bizim için kutsal bir forma. Belki hiç olmayacak ama o formaya sevdamız hep olacak. Yeni bir jenerasyon var ve bunun içinde yer almak istiyorum” dedi.

YENİ SEZONDA 20 NUMARAYI GİYECEĞİM
Yeni sezonda 20 numaralı formayı giyeceğini de ilk kez açıklayan Recep, Muhammet Himmet’le arasında geçen diyaloğu anlattı.
“Burada Muhammet Himmet’le 20 numara konusunda bir konuşmamız oldu. O bana 20’yi giymek istediğini söylemişti. Bende böyle bir talebim olduğunu söyledim ancak o benden önce almıştı. Çokta uzatmak istemedim. Sonuçta sahada biz olacağız. Sağ olsun kamptan sonra yanıma geldi ve 20 numara senin hakkın dedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.  Hakikaten çok mutlu oldum. 10 numarada fazla gözüm yok. Fenerbahçe’de 95, Buca’da 27, Samsun’da 17, burada geçtiğimiz dönemde 21 giydim, Rize’de 10 numarayı giydim nasip olursa bu sezon 20 numaralı formayı giyeceğim”

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205