'AVRUPA'DA VE DÜNYADA BÖYLE OLAY YOK'

'AVRUPA'DA VE DÜNYADA BÖYLE OLAY YOK'

Denizlispor-Gaziantepspor karşılaşmasının 72’nci dakikası oynanırken kiraladığı vincin üzerine çıkarak maraton tribününün arkasında maçı takip etmeye başlayan ve taraftarı coşturarak büyük alkış alan Amigo Ali, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu.

Denizlisporlu Ali Demirkaya namı değer Amigo Ali, dünya spor basınına konu oldu. Tedbirli olarak spor savcılığına sevk edilen bu yüzden Gaziantepspor karşılaşmasını takip edemeyen Ali, kiraladığı vinç ile maçı takip etmeye kalkınca gündem oldu. Çıktığı platformdan Denizlisporlu taraftarlara üçlü çektiren Ali, maçında önüne geçti.

“BEN CEZALI DEĞİLİM…”
Sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Dünya basınında kendisine yer edinen Ali, “ Aslında 1 yıl cezalı değilim. Geçtiğimiz müsabakada polis ekiplerine su vermiştim. Emniyet müdür yardımcısı ayağım toprak zemine temas ettiği için tutanak tutmuş ve spor savcılığına göndermiş. Passoligin görüntülerinde de var. Görevli kartım var. Görüntülerde de bu görünüyor. İtiraz ettik ama sonuç çıkmadı. Maça giremedim” dedi.

“DENİZLİSPOR’UN ADINI DUYURDUK, MUTLUYUM”
“Gaziantepspor maçını bir şekilde izlememiz ve destek olmamız gerekiyordu diyen Amigo Ali, “ Düşmemeye oynuyoruz. Elimizden ne geliyorsa yaptık. Bende böyle bir karar aldım. Karakola imza attıktan sonra stadın dışına getirdiğimiz vinç ile maçı izleyecektim. Sepetin içinde izliyorum spor tesisi içinde değilim ki. Beni engellediler ama olsun. Basında da çok yer aldı. Avrupa’da da ‘yaparsa Türkler yapar’ diye başlık atmışlar. Denizlispor’un adını duyurduk, mutluyum. Dünyada böyle bir olay yok” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER