“Avrupa’ya gitmedim, pişmanım!”

Yeşil-siyahlıların yıldız oyuncusu Recep Niyaz, Antalya kampında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Neden yedek kaldığını bilmediğini söyleyen Recep, “ Konya maçından sonra bir anda yedek kaldım. Nedenini bilmiyorum. Ben ’yönetim, hoca oynatmıyor’ demiyorum ama suçun tamamıyla benim ve benim gibi genç oyuncuların üzerine yıkılmasını da doğru bulmuyorum” dedi.

“Avrupa’ya gitmedim, pişmanım!”

Yukatel Denizlispor’un geçtiğimiz sezon şampiyon olmasında büyük payı olan Recep Niyaz, Antalya kampında konuştu. Forma şansı elde etmek için fazlasıyla çalıştığını ifade eden 24 yaşındaki oyuncu, “Bu sene de lige ilk başta iyi başladım, ilk 4 maçta. İnsanlar ’Neden 4 maç sonra yedek kalmaya başladın ve inişli-çıkışlı bir performans sergiledin?’ diye soruyorlar. İnanın bunu bende bilmiyorum çünkü oynadım ve fiziki anlamda da bir sıkıntı yaşamadım. Takıma da fazlasıyla faydalı olduğumu da inanıyorum. İlk dört maçta hem gol hem de asist yaptım. 4’üncü maçımızda Konya’ya karşı ilk mağlubiyetimizi aldık ve o maçtan sonra hiçbir açıklama yapılmadan ve gerekçe gösterilmeden bir anda ben yedek kalmaya başladım. Ligin sonuna kadar da bu böyle devam etti. Çalışıyorum, bu konuda alnım ak ve başım dik. Ben ’yönetim, hoca oynatmıyor’ demiyorum ama suçun tamamıyla benim ve benim gibi genç oyuncuların üzerine yıkılmasını da doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

"AVRUPA’YA GİTMEDİĞİM İÇİN PİŞMANIM"

Avrupa’dan birkaç teklif aldığını ancak cesaret edemediğini söyleyen 24 yaşındaki oyuncu, "Bir iki kere bununla ilgili teklif geldi. Cesaret konusunda sıkıntı yaşadım. Keşke gitseydim, kesinlikle pişmanım. En azından o bir seneyi ama iyi ama kötü yaşardım ve geri dönerdim. Şu dönemde pişmanım ama kesinlikle vazgeçmiş değilim. Benim yaşım 24, belki benim yaşımdakiler Dünya Kupaları ve Şampiyonlar Ligi kupaları kaldırıyor ama ülkemizdeki futbola baktığımız zaman bu yaş çok da ileri bir yaş değil. Ben o şansın bir daha geleceğine inanıyorum. Sadece emin adımlarla ilerlemeye çalışıyorum. Bundan sonrası nasip işi. Ben elimden geleni kadar çalışmamı sürdüreceğim" açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER