Baja heyecanı Denizli’de start aldı

Hafta sonu Denizli Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından Merkezefendi İlçesi’nde düzenlenen Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası heyecanı yapandı. Barbaros Yangın-A.Osman Kutanoğlu sezonun ilk yarışını kazanan ekip oldu.

Baja heyecanı Denizli’de start aldı

Denizli Doğa Sporları (DENDOFF) ve Offroad Kulübü tarafından Merkezefendi İlçesi’nde düzenlenen Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası ilk yarışı 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Denizli Valiliği ve Merkezefendi Belediyesi katkılarıyla düzenlenen organizasyonda, arazi araçları iki gün boyunca yol dışı etaplarda toplam 265 kilometre kat etti. İlk gün Domuzini Deresi Mevkii’nde yer alan 53,79 kilometre uzunluğundaki Edip Yaşar Kurtoğlu etabını iki kez geçen ekipler, 17 Ekim Pazar Günü de Şahintepesi Mevkii’nde yer alan 94,68 kilometre uzunluğundaki Kenan Çarpışantürk etabını geçerek zorlu yarışı tamamladı.

Barbaros Yangın-A.Osman Kutanoğlu sezonun ilk yarışını kazanan ekip olurken, Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar ekibi ikinci, Batuhan Korkut -Mert Tepe ekibi de üçüncü olarak podyuma çıktı. Yangın-Kutanoğlu aynı zamanda SSV2 sınıfının da birincisi olurken, Altun-Sayar ekibi TH1.1, Korkut-Tepe ekibi de TH2.1 sınıflarını kazanan isimler oldu. Organizasyon, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı ve TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya’nın da katıldığı ödül töreniyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER