Bakan Kasapoğlu'dan Denizlili sporculara mektup

Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi başarıyla temsil eden Denizlili Okçu Murat Turan ile Goalball Milli Sporcusu Şeyda Nur Kaplan’a Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından gönderilen teşekkür mektubunu, İl Müdürü Ahmet İbanoğlu sporculara takdim etti.

Bakan Kasapoğlu'dan Denizlili sporculara mektup

Tokyo Olimpiyatları geride kalırken Türkiye, hem olimpik hem de paralimpik oyunlarda toplam madalya sayısı bakımından tarihinin en başarılı organizasyonuna imza attı. Denizli’den beş sporcu olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etti. O sporculardan Murat Turan ve Şeydanur Kaplan, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret gerçekleştirdi. Makaralı Yay Okçulukta olimpiyat beşincisi olan Milli Sporcu Murat Turan, olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve madalya kazanmak için çok çalıştığını, son 16 turu çeyrek final sonunda beşinci olarak yarışmaları tamamladığını belirtti. İlk spora başladığı günlere değinen Turan, yıllar önce bir gün olimpiyatlara katılacağına olan inancının bugün gerçek olduğunu, şimdi yılmadan yeni hedefler için aynı inançla çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

GOALBALL MİLLİ TAKIMI İÇİN HATIRA PULU

Üst üste iki olimpiyatta şampiyon olarak müthiş bir başarıya imza atan Goalball Milli Takımı’nın Denizlili Milli sporcusu Şeyda Nur Kaplan, Pamukkale Üniversitesi’nde yeni dönemle birlikte eğitimine başladı. Kasım ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası için ekim ayında kampa gireceklerini kaydeden Kaplan, bireysel çalışmalarına devam ettiğini söyledi. PTT tarafından Goalball Milli Takımı için basılan hatıra pulu Milli Sporcu Şeyda Nur Kaplan’a verildi.

KASAPOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR MEKTUBU

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından olimpik ve paralimpik sporculara gönderilen teşekkür mektubunu, İl Müdürü Ahmet İbanoğlu her iki sporcuya takdim etti. Ayrıca Tokyo’da sporcuları biran olsun yalnız bırakmayan Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ile görüntülü görüşen Milli Sporcular, Bakan Kasapoğlu’na teşekkürlerini sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER