BAKLANLI ŞAMPİYONA HEMŞERİLERİNDEN PLAKET

Denizli Baklan ve Beşparmak Derneği, Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu bulunan Baklanlı Samet Can Yakalı’ya başarılarından dolayı plaket verdi.

BAKLANLI ŞAMPİYONA HEMŞERİLERİNDEN PLAKET

Denizli’nin okçuluk sporunda yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan Baklanlı Samet Can Yakalı’ya bir ödülde hemşerilerinden geldi. Denizli Baklan ve Beşparmakdağı Derneği genç sporcuya başarılarından dolayı plaket taktim ederek onurlandırdı.  Baklan ve Beşparmakdağı Derneği Başkanı Fatih Çil, “ Samet Baklan’ımızın gururu. Avrupa’da ve dünyada bizleri her zaman başarıyla temsil ediyor” dedi.

“SAMET CAN’LA GURUR DUYUYORUZ”
Denizli Baklan ve Beşparmakdağı Derneği Başkanı Fatih Çil, “ Baklanlı hemşerimiz Samet Can, okçuluk sporunda Dünya ve Avrupa Şampiyonu. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Baklan’ı ve Denizli’yi her yerde başarılı bir şekilde temsil ediyor. Dünya çapında bir sporcu. Bu yüzden bizde kendisini küçükte olsa onurlandırmak istedik” diye konuştu.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”
“Bizler Samet Can’a elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Çil, “ Biz dernek olarak Samet Can’a azda olsa destek olmaya çalışıyoruz. Ama Denizli Valiliğimiz, Büyükşehir ve yerel belediyelerimiz dahil herkesin elini taşın altına koyup başarılı sporcularımızı desteklemeleri gerekiyor. O zaman daha iyi şeyler olabilir” dedi.

“BAŞARILI SPORCULARI AYAKTA TUTMALIYIZ”
“Genç sporcularımızın maddi manevi yanında olmalıyız” diyerek sözlerine devam eden Başkan Çil, “  Samet Can gibi başarılı sporcularımızı bizi onurlandırdığı için takdir etmeliyiz. Bizler dernek olarak maddi olarak iyi durumda değiliz ama manevi olarak her zaman arkasındayız. Samet Can gibi değerlerimizi ayakta tutarsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Diğer gençlerimiz bu yoldan gidebilirler. Daha yeni nesiller yetiştiririz. Onu örnek alan çocuklarımızda bu şevkle spora tutunabilirler” ifadelerini kullandı.

“EN ANLAMLI ÖDÜLLERDEN BİRİSİ…”
Baklan ve Beşparmakdağı Derneği’ne desteklerinden dolayı çok teşekkür eden Avrupa ve Dünya Şampiyonu Samet Can, “ Bu zamana kadar çok derece  ve ödül aldım. Ama bugüne kadar aldığım en güzel ödüllerden bir tanesi bu diyebilirim. Çünkü kendi hemşerilerim tarafından verilen bir ödül. Beni gururlandırdılar. Manevi anlamda çok güzel bir anlamı var. Çok duygulandım kendilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“GEREKLİ DESTEĞİ GÖREMİYORUZ”
“Herkes gibi bende kendi hemşerilerimi, Denizli’yi ve ülkemi temsil ediyorum ancak gereken değeri göremiyorum” diyen Samet Can, “ Denizli’de sadece futbol dışında başka branşlarda da başarı elde edilebileceğini gösterdiğimi düşünüyorum. Elimden geldiğinde çalışıyorum. Okçuluk branşında Denizli olarak çok iyi durumdayız. Dünyada da Türkiye olarak söz sahibiyiz. Bu konuda gerek özel sektörden, kamu ve kurumlardan destek bekliyoruz. Yeni sporcuların yetişmesini istiyorum. Spor sağlıktır. Özellikle Baklanlı kardeşlerimi spor yapmaya davet ediyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-GÜRKAN GÖK  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER