Başakşehir'de Okan Buruk’tu! “8-2 kazanabilirdik”

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, beraberliğin istedikleri bir sonuç olmadığını söyledi.

Başakşehir'de Okan Buruk’tu! “8-2 kazanabilirdik”

Yukatel Denizlispor’u verdiği mücadeleden dolayı kutlayan Okan Buruk, “ Aslında en iyi maçlarımızdan birini oynadık ancak sonuçlandıramadık. Beraberlik istediğimiz bir sonuç değildi” dedi.

Skora rağmen oynanan oyundan memnun olduğunu dile getiren Buruk, “ Maçın başından itibaren belki gol yediğimiz dakikaya kadar oyun çok rahat bir şekilde devam etti. Çok net gol pozisyonlarına girdik ve kaçırdık. Oyun, bizim galibiyetimiz olacak şekilde giderken 1-0’lık skorun ardından bir korner dönüşü rakibimizin özellikle hızlı hücumlarla gol arayacağını ve bulacağını, elindeki hızlı oyuncuları kullanacağını bilsek de böyle bir geçiş golü yedik. Bu da bizi 1-1’den sonra geriye götürdü. İlk yarıda oynadığımız oyun ve özellikle gol bulduğumuz dakikaya kadar olan isteğimiz çok iyiydi. En iyi maçlarımızdan birini oynadık fakat sonlandıramadık. Oyuncularımı isteklerinden ve sahaya yansıtmış oldukları oyundan ötürü tebrik ediyorum. Son dakika golü yiyip sahadan puansız da ayrılabilirdik. Denizlisporlu futbolcuları da kutluyorum” diye konuştu.

“2 POZİSYON VERDİK…”

“Maçı 8-2’de kazanabilirdik” diyen Buruk, “ Normalde maçı farklı da kazanabilirdik. Futbolda başta ya da sonda gol kaçırdın diye bir şey yok. Son dakikadaki pozisyona bakacak olursak. Maçta 2 pozisyon verdik. Biri gol oldu diğeri de direkten döndü. Son dakikada yesek kaybedebilirdik de. Maçın başında rakip savunma topu çizgiden çıkarmasa farklı da olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Son dakikadaki pozisyona baktığımızda. Futbolda başta sonda kaçırdın diye bişey yok. Rakip savunma kale içinden topu çıkarmazsa farklı olurdu. 2 tane net pozisyon verdik. 1’i gol oldu biri direkten döndüç çok farklı skorla kazanabiliidk. Kaçırdığı gole maçı kazanbilirdik. İki takmıda tebrtik ediyoruım .

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER