Başkan Çetin'den istifa sinyali!

Haluk Ulusoy Spor Tesisleri’nde gündeme ilişkin açıklama yapan Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, yönetim olarak zaman zaman eleştirildiklerini kaydederek; “Bu işi daha ileriye götürebilecek, bu bayrağı daha ileriye taşıyabilecek herhangi bir kişi yada bir yönetim çıktığı takdirde biz bırakmaya hazırız” dedi.

Başkan Çetin'den istifa sinyali!

Yukatel Denizlispor Yönetim Kurulu bugün Haluk Ulusoy Spor Tesisleri’nde gazeteciler ile bir araya geldi. Basın toplantısında yönetim kurulu üyeleri ve Başkan Ali Çetin kulübün güncel durumunu açıkladı. Başkan Ali Çetin; “Son maçta yediğimiz golle ilgili yazılı olarak da tepkimizi gösterdik. Bu bizlere yapılan haksızlıktır. Aynı olayı Sivas’la da yaşadık. Beşiktaş’ın oynadığı tüm kulüplerin mağduriyetini biz yaşıyoruz. Hakkımızı yedirmeyeceğiz, mücadelemizi vereceğiz. Bununla ilgili yazışmalarımız başladı hem faul hem el var. Hakem golü verdi. 2 puanımız göz göre göre gitti" şeklinde konuştu.

“BIRAKMAYA HAZIRIZ"

Kulübün mali durumuna ilişkin açıklama yapan Başkan Ali Çetin; “Bu kulüp ne zorluklardan geldi, bu kulüpte kimsenin ahı yok her giden hakkını alıp gitmiştir bu yüzden bu kulüp düşmez. Siyasilerden bugüne kadar bir kuruşluk destek göremedik, burası Denizli halkının kulübü. Bu kulübün 120 milyon gideri var. Biz düşmeyeceğiz, bu ligde yıllarca kalmanın planlarını yapıyoruz fakat bu yolda şehrin desteğinin olması lazım.  Eleştiriler geliyor zaman zaman, bu işi daha ileriye götürebilecek kişi ya da yönetim olduğu takdirde bırakmaya hazırız. Hatta şu sözü de veriyoruz. Tüm yönetim olarak diğer yönetime de aynı şekilde çalışarak destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“YENİ TRANSFERLERİ AÇIKLAYABİLİRİZ"

Kulübün transfer yasağının 8 Ocak Cuma Günü kalktığını dile getiren Ali Çetin “Transfer yasağını cuma günü itibariyle kaldırdık. Kulüp transfer yapabilecek durumdadır şu an.  Ancak dediğimiz gibi futbolculara ödenmemiş taksitlerimiz var. Birebir temasta olduğumuz 4 tane transferimiz var. Her an 1-2 tane açıklayabiliriz. 6 ya da 7 tane transfer yapmamız gerekiyor. Yollarımızı ayıracağımız futbolcularımız var hocamızın raporu doğrultusunda hareket edeceğiz. Şuan için en net cevap bu” dedi.

“BIÇAK KEMİĞE DAYANDI"

Anadolu kulüplerinin zor şartlar altında mücadele ettiklerini ifade eden Çetin, “Bizde bıçak kemiğe dayandı. Bu yönetim 27 milyon lira para verdi. TFF’den bugüne kadar aldığımız para 23 milyon lira. Ligler başlayalı 5 ay oldu. Bu süreçte sadece 5 milyon euro futbolcu giderleri var.  Taraftarlarımız da bizden başarı bekliyor. Onlar da haklı ancak bu olumsuzluklar nedeniyle bugün hak ettiğimiz yerde değiliz” dedi.

“MADDİ GÜCÜMÜZ TÜKENDİ"

Başkan Çetin, kulüp olarak 20 milyon liraya ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Bu kulübü bir kara deliğin içerisine atamayız. Yok olmasına göz yumamayız. Bizim maddi gücümüz tükendi. İş insanlarımızı, belediyelerimizi, taraftarlarımızı desteğe bekliyoruz. Yoksa bu kentin markası göz göre göre eriyip gider. 20 milyon liraya ihtiyacımız var. Bu parayla sezon sonuna kadar gidebiliriz. Bu parayı toplamak için elimizden geleni yapıyoruz. Herkesi elini taşın altına koymaya davet ediyoruz. 20 milyon lira için bu kulüp heba olmasın” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER