Başkan Çetin; “Şampiyonluk kupasının cezaevine götürülmesi büyük bir hata”

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, şampiyonluk kupasının cezaevine götürülmesinin doğru olmadığını söyledi. “Bu büyük bir hata” diyen Başkan Çetin, “Düşünülmeden yapılmış. Cezaevine götürüleceği bilinse asla izin verilmezdi. Ondan dolayı tekrardan kusura bakmasınlar” dedi.

Başkan Çetin; “Şampiyonluk kupasının cezaevine götürülmesi büyük bir hata”

Denizlispor şampiyonluk kupasının 57 Gençlik Taraftar Grubu mensuplarınca cezaevine götürülmesinin ardından çıkan tartışmalar kamuoyuna uzun süre meşgul etmişti. Yeşil Cephe Taraftar Grubu, 2013 yılında çıkan olaylarda tribün liderleri Fatih Eroğlu’nun ölümüne sebebiyet veren 57 Gençlik Taraftar Grubu Başkanı İrfan Sancar’a şampiyonluk kupasının götürülmesinin ardından Denizlispor Yönetimini istifaya davet etmişti.

“CEZAEVİNE GÖTÜRÜLECEĞİ BİLİNSE ASLA İZİN VERİLMEZDİ”

Yaşanan krizlerin ardından Denizlispor Başkanı Ali Çetin, birlik ve beraberlik mesajları verdi. “Kupa ne benim, ne başkasının, ne de başka bir grubun bu kupa Denizli’nin” diyen Başkan Çetin, “ Şampiyonluk kupası tüm Denizli aşığı insanların… O yüzden bu yapılan büyük bir hata. Biz bunu tasvip etmiyoruz. Doğru bir şey değil. Götürülmemesi gerekiyordu. Düşünülmeden yapılmış bir iş.. Mezarlık deyince arkadaşlar kupayı vermiş. Cezaevine götürüleceği bilinse asla izin verilmezdi. Ondan dolayı tekrardan kusura bakmasınlar. Biz aynı birlik ve beraberliğimize devam etmek istiyoruz. Genç çocuklarımız bu kinle büyüsün istemiyoruz. Aile gibi olalım” diye konuştu.

“AYNI ARMA ALTINDA OLALIM”

“Herkes Denizlispor çatısı altında birleşsin istiyorum” diyen Başkan Çetin, “Taraftarlarımız Çınar’da buluştuklarında hep birlikte olsunlar. Formamız tek, Denizlispor’da tek. Yani birisi geliyor başka şey istiyor, birisi başka… Biri yeşil diyor, diğeri siyah. Herkes yeşil-siyah arma altında olsun istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER