Başkan Deveciler, DRT ekranlarında değerlendirdi

DRT ekranlarında yayınlanan ‘Haftaya Bakış’ programında şu ana kadar geldikleri noktayı değerlendiren Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler; “Biz, daha emekliyoruz, yeni bir oluşum içerisindeyiz. Alışmaya çalışıyoruz, acemiliklerimiz var. Bunları minimuma indirip, işimizi düzgün bir şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Yukatel Merkezefendi Basketbol Kulübü Başkanı Veli Deveciler, Başantrenör Zafer Aktaş ile Takım Kaptanı Hakan Yapar, DRT ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haftaya Bakış’ programının konuğu oldu.

Programda şu ana kadar gelinen noktayı değerlendiren Kulüp Başkanı Deveciler, “Bizim basketbol öykümüz çok uzun değil. 2018’de kurulmuş bir takım, hızlı bir şekilde TB2L’den TBL’ye, sonra 1 yıl aksama yaşadık ve ertesi sene hızlı bir şekilde Süper Lig’e yükseldik. Türkiye Basketbol Süper Ligi, çok önemli bir lig. Avrupa’da çok bilinen, saygı duyulan, önemli bir lig. Çok da önemli rakiplerimiz var. Bunu herkes yakından takip ediyor. Çok önemli takımlar var. Biz, daha emekliyoruz, yeni bir oluşum içerisindeyiz. Alışmaya çalışıyoruz, acemiliklerimiz var. Bunları minimuma indirip, işimizi düzgün bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sezona başlarken de kendimize bir takım hedefler koymuştuk. O hedeflerin ne kadar önünde, ne kadar gerisindeyiz şuan çok kestiremiyorum. Ben tahmin ettiğimiz yerde ligi bitireceğimizi düşünüyorum. Bununla ilgili çok fazla faktör var. Asalında birkaç senenin ortaya çıkardığı faktörler var. Şu anda sahada sadece basketbol oynanmıyor. 2 yıldır ‘Kovid’ denen şeyle uğraşıyoruz. Bizim takımımız da hem bir alt ligde hem de bu sene bu ligde Kovid’den dolayı çok büyük mağduriyetler yaşadı. Bizi çok etkiledi. Hem genel işleyişimizi hem de takımın performansını çok etkiledi. O faktör göz ardı edilmeyecek bir şeydi. Bizim şu anki durumda da belirleyici oldu” şeklinde konuştu.

“BU İŞ KISA VADELİ BİR İŞ DEĞİL"

Hocaların verdiği raporlar doğrultusunda zaman zaman oyuncu değişikliği yaptıklarını ifade eden Başkan Deveciler, şunları kaydetti: “Takımın daha iyi hale gelmesi için çalışmalar yaptık. Uzun bir serüven. Biz iyi çalıştığımızı düşünüyoruz. Takım, kulüp ve aynı zamanda Denizli, bence bulunduğumuz Süper Lig’de rakiplerimizin saygısını kazanmış durumda. Çok iyi diyalog ve ilişkilerimiz var. Hem federasyon hem rakiplerimiz hem de bu ligi takıp eden, basketbolu seven insanlar nezdinde çok iyi sempati uyandırdığımızı düşünüyorum. Çünkü bize geri dönüşler çok iyi. Gittiğimiz yerlerde bize gösterilen ilgi çok güzel. Bulunduğumuz yer, çok prestijli bir yer. Biz de Denizli’yi temsil eden bir kulüp olarak aynı prestiji sağladığımızı düşünüyorum. Bu iş kısa vadeli bir iş değil. Süper Lig’de ilk senedeyiz. Denizli’den ne kadar destek alabilirsek bu işin daha uzun yıllar sürdürülmesi konusunda biz de cesaretleneceğiz. Çok güçlü bir yönetimimiz var. Birlikte çalışmaktan çok memnunuz. Merkezefendi Belediyesi ve Başkanımız Şeniz Doğan’ın çok büyük desteği var. Onlarla beraber çok uyumlu ve iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Bu, zaman içerisinde hepimizin göreceği, hepimizin memnun olacağı, başarıların hızla geleceği bir serüven olacak. Beşiktaş maçı bizim için çok mühimdi. Güzel bir maç oynadık. Hem takımımız çok iyiydi hem de seyirci atmosferi ve o günkü ambiyans bizi çok mutlu etti. Umarım bundan sonraki maçlarımızda da aynı keyfi alırız, kazanırız. Günün sonunda ligi istediğimiz yerlerde bitiririz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER