Başkan Deveciler: "Tablo parlak değil"

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, önlemler alınmazsa dövizdeki kur artışı sonucunda kulüplerin yaşamlarını sağlıklı sürdürme olasılığının kalmadığını belirtti ve "Biz belki krizden en geç etkilenecek kulüplerden biriyiz ama sporumuz açısından tablo parlak değil." dedi.

Başkan Deveciler: "Tablo parlak değil"

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, kulüplerin yaşamlarını sağlıklı sürdürme olasılığının kalmadığını belirtti.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler Deveciler şunları söyledi: "Kulüpler Birliği adına çalışma yapan Turgay Büyükkarcı bazı öneriler hazırlıyor. Sorun hepimizin sorunu. Bu krizden Efes'in, TOFAŞ'ın, diğerlerinden ekonomik açıdan güçlü görünen kulüplerin de etkilenmemesi mümkün değil"diye konuştu.

MART SONUNA KADAR SORUN YOK

Başkan Veli Deveciler sözlerine şöyle devam ettii: "Bizim Mart ayına kadar bir sorunumuz yok, ondan sonrasını da çözmeye çalışacağız ancak bu koşullarda 120 bin yerine gelecek yıllarda 50 bin dolarlık yabancılar alabileceğiz. Menajerlerin de bu konuya hassasiyet göstermesi gerekiyor. Kulüpler giderse menajerler de Türkiye pazarını kaybedecektir. Bu nedenle en az hasarla bu krizden kurtulmamız için hepimize ve bütün kurumlara görev düşüyor." dedi.

Denizlili Basketbolseverler güzel maçlar seyrettirme arzusunda olduklarını ifade eden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, "Ulusal anlamda kulübümüzün ismini göstererek gelişme arzusundayız. Bu yıl ilk senemiz Süper Lig’de. Basketboldaki maceramızın da 3'üncü yılındayız. Daha aslında çok genç ve yeniyiz. Geçmiş maçlara bakarsak saha içerisinde sürekli gelişerek oynadığımızı düşünüyorum." dedi.

DENİZLİ'Yİ TEMSİL EDİYORUZ

Başkan Veli Deveciler, bu sezon koydukları hedeflere doğru emin adımlarla yürümek istediklerini ifade ederek, "Bu seneki hedeflerimizi tutturacağımızdan eminiz. Yeni bir takım oluşturduk. Bugüne kadar oynadığımız maçlarda Denizli'yi en iyi şekilde temsil ediyoruz. Şu an için istediğimiz yerde değiliz ve daha çok maç kazanmamız lazım. Hedefimiz tamamen ligde kalmak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER