Başkan Erdoğan, şampiyon yüzücüleri kabul etti

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, uluslararası yarışta kendisinden yaşça oldukça büyük milli yüzücüleri de geride bırakarak şampiyonluğa ulaşan 13 yaşındaki Seyfi Diker'i kabul etti. Seyfi’ye, aynı yarışta 2’nci olan Muammer Gecekuş ile öğretmenleri de eşlik etti.

Başkan Erdoğan, şampiyon yüzücüleri kabul etti

Marmaris'te düzenlenen Uluslararası Aquamasters Yüzme Yarışları'nda, eski milli yüzücü Tolga Öcal'ın, yarışı kendinden önce bitirmek üzere olan kendisinden 27 yaş küçük Seyfi Diker'i (13), denizden çıkıp, bitiş çizgisine ulaşacakken; itip denize düşürdüğü anları, tüm Türkiye hayretle izlemişti. Son anda kasıtlı bir engellemeyle kaybettiği yarış sonrası gözyaşlarına boğulan Seyfi’ye yapılan centilmenlik dışı hareket ile onu yaptığı için diskalifiye edilen milli yüzücü Öcal, sosyal medyada halktan büyük tepki çekmişti. Hakemlerin kararıyla ‘şampiyon’ ilan edilen ve mutlu sona ulaşan küçük yüzücü Seyfi, kendisinden hemen sonra ipi göğüsleyerek 2’nciliği de kimselere bırakmayan takım arkadaşı Muammer Gecekuş ile birlikte, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti.

BAŞARILI YÜZÜCÜLER VE AİLELERİ İLE ÖĞRETMENLERİNİ KUTLADI

TOBB Ortaokulu öğrencisi yüzücülerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Başkan Erdoğan, yarışın son anlarının görüntülerini izlediklerinde yapılan engellemeyi görünce de büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Başkan Erdoğan, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Seyfi Diker ile Muammer Gecekuş, spordaki başarılarıyla, başta Denizli Ticaret Odamızın sonra da Denizlimizin gurur kaynağı oldu. Gençlerimizin, rakiplerini geçerek, insanımızın ne kadar çalışkan ve başarılı olduklarını herkese göstermiş olması, başta aileleri olmak üzere öğretmenleri ve onlar kadar bizleri de sevindirdi. DTO olarak, eğitimi hep önemsedik, önceliklerimiz arasında tuttuk. Eğitim ve öğretim ile öğrencilerimize, her fırsatta destek olduk. Bu katkımızın, burada olduğu gibi bir başarı öyküsüne dönüşmesi, ne derece doğru bir yolda olduğumuzun bir göstergesi. Sizlerin başarısı arttıkça, bizlerin de bu konudaki ilgi ve isteği artıyor. Her ikinizi ve sizleri bu aşamaya getiren birbirinden değerli öğretmenleriniz ile ailelerinizi kutluyor, teşekkür ediyorum; başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

ŞAMPİYONLARA BİR ÖDÜL DE DTO’DAN

Öğrencileri ile birlikte gelen Ortaokul Müdüresi Gülçin Yapar ile Müdür Yardımcısı Harun Öztekin de ilgisinden dolayı Başkan Erdoğan’a teşekkür etti. Yapar, “Sizlerin desteği var oldukça, bu birbirinden yetenekli çocuklarımız, gittikleri her yerde bizlerin başını dik tutacak, mutlaka başarıya ulaşacaktır. Bizi kabul ettiğiniz ve her zaman ki gibi ilginizi esirgemediğiniz için teşekkür ederiz. Bizler, yapımında da katkı sağladığınız okulumuzu, her zaman sizlerin bir parçası olarak gördük. Sizler de bizi hep böyle karşıladınız; minnettarız” diye konuştu. Başkan Erdoğan, yüzücüler ve öğretmenleri ile fotoğraf çektirdiği ziyaretin sonunda, konuklarını okullarında kullanabilecekleri eğitim setinden oluşan birer hediye ile uğurladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER