Başkan Kasapoğlu; “HDP kapatılmalıdır”

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları’nın görevlerinden uzaklaştırılmasının ardından Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, “Seçimle gelenin suç işleme özgürlüğü de yoktur. Kürt kökenli yurttaşlarımız PKK’nın terör baskısından kurtuldukça özgürleşir ve milli birlik saflarına katılır. Onun için HDP kapatılmalıdır” dedi.

Başkan Kasapoğlu; “HDP kapatılmalıdır”

Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları’nın görevlerinden uzaklaştırılmasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Kasapoğlu; “İçişleri Bakanlığı kararın gerekçelerini madde madde açıkladı. Gerekçede bu şahısların mahkemelerde ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapma’ suçlarından yargılandıkları ve soruşturmalar yürütüldüğü belirtildi. Birincisi; bir belediye başkanının görevden alınması için kesinleşmiş yargı kararına gerek yoktur. İdari soruşturma sonucu suçu tespit edilenler geçici olarak görevden alınabilir. İkincisi; Seçimle gelenin suç işleme özgürlüğü de yoktur. Görevden alınması için seçimler beklenmez. Hitler ve Mussolini’ de seçimle gelmişti. Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütünün uzantısı olan bir partiye yasallık tanınamaz. Ona iktidar, meclis, belediye gibi devlet otoritesi verilemez. Seçimlere sokulamaz. Aldığı oy bahanesiyle meşruiyet kazandırılamaz. PKK terörü tasfiye edildikçe HDP’nin oyu düşer ve giderek sıfırlanır. Kürt kökenli yurttaşlarımız PKK’nın terör baskısından kurtuldukça özgürleşir ve milli birlik saflarına katılır. Onun için HDP kapatılmalıdır. Amerikan Gemisine binen PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri batmaktadır. Bunların gelecekleri yoktur. Bunlara umut bağlayanlar yarın hüsrana uğrar. Bunların başarısızlıklarını paylaşır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER