BAŞKAN ÖZBAŞ: “BU ŞAMPİYONLUK SENİN İÇİN EKO”

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil ederek birinci olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu’nun şampiyonluğunu, Süper Amatör Lig maçında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Sarayköyspor'un 23 yaşındaki Nijeryalı futbolcusu Ekundayo Ebenezer Mawoyeka’ya armağan etti.

BAŞKAN ÖZBAŞ: “BU ŞAMPİYONLUK SENİN İÇİN EKO”

Sarayköy, Ekundayo’yu unutamıyor. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Yeşilköyspor-Sarayköyspor karşılaşmasının 35. dakikasında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Ekundayo Ebenezer Mawoyeka’yı unutmayacaklarını söyledi. Başkan Özbaş,  Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil ederek birinci olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu’nun şampiyonluğunu Ekundayo’ya armağan ettiklerini söyledi.  Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, Geleneksel Düzenlemeli Dal Yarışması’nda Türkiye 1. oldu ve bu birincilik geçtiğimiz hafta sonunda hayatını kaybeden Ekundayo’ya armağan edildi.

“BU ÖZEL BİR ŞAMPİYONLUK…”

Hüznü ve sevinci bir arada yaşadıklarını ifade eden  Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, şu sözleri söyledi: “Bu şampiyonluk senin için Eko… Hüznü sevinci, acıyı tatlıyı bir arada yaşamak insanoğlunun kaderi, hayatın bir gerçeği. .. Pazar günü Sarayköyspor Futbol Takımımızın oyuncusu Ekundayo'yu kaybettiğimiz anlarda Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğumuz da Türkiye Şampiyonu oldu. Yüreğimizin yandığı bugünlerde acımızı bir nebze olsun hafifleten efelerimizi, yarenlerimizi, anternörlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor; bu özel şampiyonluğu tüm Sarayköy olarak "Eko" ya armağan ediyoruz.”

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER