BAŞKAN ÜSTEK, KULÜPLER BİRLİĞİ TOPLANTISINA GİDİYOR

BAŞKAN ÜSTEK, KULÜPLER BİRLİĞİ TOPLANTISINA GİDİYOR

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, bugün saat 11:00’de Kulüpler Birliği Toplantısı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a bir ziyaret gerçekleştirecek. TFF. 1 . Lig’de yer alan kulüplerin temsilcilerinin katılacağı toplantıda 1. Lig takımlarının sıkıntıları masaya yatırılacak.

Toplantıda 1. Lig’de yer alan takımların sorunlarını tartışacaklarını belirten Başkan Mustafa Üstek DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

“1. LİGDE MALİ ANLAMDA SIKINTI VAR”
Toplantının amacının 1. Lig’de mücadele eden takımların sıkıntıları diyen Başkan Mustafa Üstek, “  1. Lig’deki takımlarımızın mali anlamda ciddi sıkıntıları var. Kulüplerimizin gelirlerinin hacizli olması büyük sıkıntılara yol açıyor. Bunlarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşeceğiz. Belirli taleplerimiz var. Hacizde olan gelirlerin en azından yüzde 50’sinin kulüplere aktarılmasını isteyeceğiz. Önceki görüşmelerimizde bu düşüncemizi olumlu karşılamışlardı” dedi.

“SÜPER LİG’DE 2 MİLYON 200, BİZDE 60 BİN TL”
TFF. 1. Lig’deki performans gelirleri ile ilgili de bir istekleri olacağını açıklayan Başkan Üstek, “ TFF. 1. Lig’de galibiyet ve beraberlik primleri çok düşük. Süper Lig’de galibiyete 2 Milyon 200 Bin TL ücret ödenirken, bizlere 60 Bin TL ödeniyor. Bizler Süper Lig takımlarına verilen paranın sadece yüzde 10’unu isteyeceğiz. En azından 220 Bin TL yapıyor. Bizim fazla bir istediğimiz yok bakanımızda bizlerin randevu talebini geri çevirmedi. Bizlerde orada TFF. 1. Lig’deki takımların temsilcileri buluşacağız ve oradaki yerimizi alacağız” diye konuştu.

“TARAFTARIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN”
Transfer konusunda da bilgi veren Başkan Üstek, taraftarımızın gönlü rahat olsun diyerek şu sözleri söyledi:“Transfer tahtasını açtıktan sonra, hocamızın raporu doğrultusunda her noktaya ciddi transferler yapacağız. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yok. Öncelikle devre arasına maksimum puanla girmek istiyoruz. Gaziantep ve Bolu karşılaşmalarından iyi bir sonuç alalım yeter. Taraftarımızın gönlü rahat olsun Denizlispor’u layık olduğu yere çıkartacağız” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211