BAŞKAN ÜSTEK’İ SEÇİME GÖTÜREN SEBEPLER

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek’in kulübü kongreye götürmesinin nedenleri…

BAŞKAN ÜSTEK’İ SEÇİME GÖTÜREN SEBEPLER

Yeşil siyahlılarda Başkan Mustafa Üstek’in kulübü 20 Eylül’de kongreye götürme kararı camiada şok etkisi yarattı. Taraftarlar forumlarda kongre kararıyla ilgili düşüncelerini paylaşırken Denizlispor’u seçime götüren olaylar silsilesi nasıl gelişti… İşte kulübü kongreye götüren nedenler…

1-VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
Sezon öncesi Başkan Üstek ve ekibine verilen sözlerin yerine getirilmediği ve yalnız bırakıldığı görüşü ağır basarken, kötü sonuçlarında bu kongre kararında etken olduğu tüm şehir tarafından net bir şekilde görüldü.

2-SPONSORLUK OLMADI
Yeni sezonda taraftar desteğini de arkasına alan Süper Lig hedefiyle yola çıkan yeşil siyahlılarda sponsor sorununun çözülmemesi ve mali anlamda Başkan Üstek’in yalnız kalması seçimi getirdi.

3- YÖNETİM
27 Mayıs’ta gerçekleştirilen kongrede tüzük değişikliğine gidildi ve yönetici sayısı 20’ye çıktı. Çok başlılık oluştu ve yönetim içinde fikir ayrılıkları yaşandı. Bazı yöneticiler maddi katkı vermeyeceklerini söyledi ve istifaları alındı. Geride kalan yöneticilerde 162 Bin TL prim ödemesini gerçekleştirmeyince Başkan Üstek, seçimin en doğru karar olduğunu düşündü.

4-SONUÇLAR TETİKLEDİ
Yeşil siyahlıların sezona yüksek hedeflerle başlamasına rağmen harcanan paranın karşılığı alınamadı. Hazırlık karşılaşmaları dahil 8 karşılaşmada takım 1 gol attı. 4 haftada alınan 4 puan hayal kırıklığı yaşanmasına neden oldu.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER