Başkan Vural dünya şampiyonunu ağırladı

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Romanya'da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda birinci olan Şifa Nur Karaışık ile turnuvada mücadele eden Çivril Belediyesi Bilek Güreşi sporcularını makamında ağırladı.

Başkan Vural dünya şampiyonunu ağırladı

Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası, 24 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Romanya'da düzenlendi.

43 ülkenin katıldığı Dünya Bilek Güreşi Turnuvası kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Kadın ve erkeklerde sporcular, sağ ve sol kolda, 18 yaş altı, 21 yaş altı, büyükler ve masterler kategorilerinde kendi sıkletlerinde mücadele etti.

Yıldızlar 70 kg'da Şifa Nur Karaışık sol kolda dünya şampiyonu sağ kolda dünya ikincisi oldu.

Belediye Başkanı Niyazi Vural, dünya birincisi Şifa Nur Karaışık ile turnuvada mücadele eden Çivril Belediyesi Bilek Güreşi sporcularını makamında konuk etti.

Ziyarette konuşan Başkan Vural, “Şifa Nur kızımız Romanya'da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda hem ülkemizi hem de Çivrilimizi en güzel şekilde temsil etti. Sol kolda dünya şampiyonu sağ kolda dünya ikincisi oldu. İnşallah gençlerimize örnek olacak. Yeni şampiyonların yetişmesine aracılık edecek. Ben kendisini Çivrilli hemşehrilerim adına ve kendi adıma tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER