Başkan Zolan bayrağı dikti, yeni stadyum müjdesini verdi!

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Hasretlik çok şükür sona erdi. 9 yıllık aranın ardından Süper Lige çıktık. Bu süreçteki sıkıntıları bizzat yaşayan biri olarak söylüyorum, 5 cilt kitap yazılırdı. 100 kişi maç izlediğimiz günler vardı. Artık çok mutluyuz, emekler boşa gitmedi” dedi.

Başkan Zolan bayrağı dikti, yeni stadyum müjdesini verdi!

Karşılaşmayı yakından takip eden ve maç sonu Denizlispor bayrağını başlama vuruşunun yapıldığı yere diken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şampiyonluğa kavuştukları için çok mutlu olduğunu söyledi.

“BU STADYUMDA 100 KİŞİ MAÇ İZLEDİK”

“Emekler boşa gitmedi” diyen Başkan Zolan, “Denizlispor çok yokluk çekti. Sahipsizlik çekti. Geçtiğimiz yıllarda son hafta diğer maçlardan gelecek sonuçları bekledik, 1. Lig’de kalabilmek için… Bu stadyumda 100 kişiyle maç izledik. Denizlispor’umuzu Denizli’nin bir markası bildik. Hiçbir zaman bırakmadık ve umudumuzu kaybetmedik. Denizlispor bir gün şahlanacaktı, bir gün ötecekti. Bunun bilinciyle hareket ettik. Bugüne kadar kulüp başkanlarımızla, yöneticilerimizle, futbolcularımızla, taraftarlarımızla Denizlispor’u sevenlerle çalıştık, didindik. Sonunda şampiyonluğa kavuştuk. Çok mutluyuz. Emekler boşa gitmedi. İnşallah Denizlispor’umuzun her yılı başarılarla dolu olur” dedi.

“BAYRAK DALGALANMAYI HAK ETMİŞTİ”

Maç sonu Denizlispor bayrağını stadyumun ortasına diken Başkan Zolan’a bunun sorulması üzerine, ““Bayrağı diktik, çünkü orada dalgalanmayı hak etmişti. Yeşil-siyah bayrağımıza inşallah hep üstlerde olur. Artık tüm Denizlililer sahip çıksın. İmkanlarımızı vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Taraftarlara birde müjde veren Başkan Zolan, yeni stadyumun temelini bu yıl içerisinde atacaklarını söyledi. Üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade eden Başkan Zolan, “İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği o işin takipçisi olacağız. Gençlik Spor Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve Denizlispor ile birlikte işbirliği içerisinde olacağız ve yeni stadyumumuza açacağız. Atatürk Stadyumu’da Millet Bahçesi olacak. Burada çok anımız, çok başarılarımız var. Bunları da unutmamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER