Bisikletçiler Konya’dan zaferle döndü

Konya’da gerçekleşen Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası’nda NF Kimya Denizli Bisiklet Takımı, derecelerle döndü. 125 km mesafeli Büyükler Yol Yarışı kategorisinde Süleyman Urcu tekerlek farkı ile ikinci oldu.

Bisikletçiler Konya’dan zaferle döndü

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2021 Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası 40 takım ve 645 sporcunun katılımı ile Konya’da düzenlendi. Üç gün süren şampiyonaya Denizli’den antrenörlüğünü eski milli bisikletçiler Hakan Yıldırım ve Ali Aktaş’ın yaptığı NF Kimya Denizli Bisiklet Takımı 13 sporcu ile katıldı.

Tekerlek farkıyla ikinci

Nefes kesen yarışlara sahne olan Yol Bisikleti Şampiyonası’nda 156 sporcunun katıldığı ve 3 saatte tamamlanan 125 km Büyükler Yol Yarışı U23 Kategorisi’nde sporcumuz Süleyman Urcu, tekerlek farkıyla Türkiye ikincisi oldu. U16 Kategorisi 73 km’lik yarışı Türkiye ikincisi olarak tamamlayan Berkant Taşçı da gösterdiği mücadele ile alkış aldı.

Zamana karşı yarışlarda büyük heyecan

Konya’da düzenlenen Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası’nın bir diğer ayağı olan Bireysel Zamana Karşı Yarışlar sonunda U16 Kategorisi’nde Said Mirza Erken, Türkiye üçüncüsü olurken Berkant Taşçı ise dördüncü oldu.

Takım klasmanında ikincilik

Geçen yıl Türkiye Şampiyonu olan Denizli Bisiklet Takımı, şampiyona sonunda takım klasmanı olarak U16 Türkiye ikincisi, Büyükler Türkiye dördüncüsü ve Gençle Türkiye beşincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER