“BİZE İHTİYAÇ VARSA, KONUM GÖZETMEYİZ…”

Denizlispor’da geçtiğimiz iki sezonda Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapan ve Mayıs ayında yapılan kongrede yönetime girmeyen Ali Fırat, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu. Fırat, “ Denizlispor’un bize ihtiyacı varsa görevden kaçmayız. Talep olursa değerlendiririz” dedi.

“BİZE İHTİYAÇ VARSA, KONUM GÖZETMEYİZ…”

27 Mayıs’ta gerçekleştirilen kongrede yönetimde yer almayan Denizlispor Eski Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat 20 Eylül’de yapılacak olan kongre öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli yönetici, yeşil siyahlıların uzun vadeli planlarla yeniden yola çıkmasını ve geleceğe yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

“KONGREYE GİDİLMESİ SIKINTILARIN OLDUĞUNU GÖSTERİYOR”
“ Yeniden kongreye gidilmesi yönetim içinde çeşitli sıkıntıların olduğunu gösteriyor” diyen Fırat, “  Böylesi bir dönemde kongreyle uğraşmak bir artı getirmez. Ligin 4’üncü haftasına geldik. Yeniden kongreye gidilmesi yönetim içinde çeşitli sıkıntılar olduğunu gösteriyor. Artık uzun vadeli programlarla bir çalışma yapılmalı. Yılda 2-3 kez kongreye gitmek ve zaman kaybetmek Denizlispor’a zarar verir” diye konuştu.

“3-4 YILLIK BİR PLAN ORTAYA KONULMALI”
Yapılacak olan kongrenin çok önemli olduğunu ifade eden Fırat, “  Kongrede 3-4 yıllık bir plan ortaya konulmalı. Ciddi ve çalışılmış olan hedeflerle bu kongre sürecinin aşılması gerekiyor. Kongrenin Denizlispor camiasına ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu kongre yeni bir başlangıç olur. Gelecek için bizi umutlandıran bir kongre olmasını istiyorum” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN HESAP KİTAP İÇİNDE OLMADIK”
“Her zaman söylüyorum. Denizlisporluyum ve Denizlispor aşığıyım” diyerek sözlerine devam eden Fırat, “ “ Takımın kayyumla karşı karşıya kaldığı bir dönemde üzerimize düşen görevi seve seve yaparız demiştik. O dönemde elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştık ve 2 yıl Denizlispor’a hizmet ettik. İyi günde değil, kötü günde bedenini taşın altına koymuş bir anlayışımız var. Denizlispor’un bize ihtiyacı varsa, konum gözetmeksizin görevden kaçmayız. Bundan da büyük bir onur duyarız. Hiçbir zaman hesap kitap içinde olmadık. Bir talep varsa, elimizden geleni yaparız. Şu anda bir talep yok. Olursa bizde değerlendiririz. Yeni bir sayfa açılmalı ve kısır döngüden kurtulmalıyız” dedi.

“BAŞKAN SORUNLARIN HEPSİNE HAKİM”
“Haziran ayında yazdığı mektupta yaşanacak olan sıkıntılardan bahsetmiştim” diyen Fırat, “  Haziran ayında bir mektup yazmıştım. Aynı noktaya geldik. Olan kulübe oldu. Mali yapı yeniden bozuldu üzücü olan taraf bu. İyi olan taraf ise sezon başında bu sorunların ortaya çıkması…  Başkan Mustafa Üstek yıllardır Denizlispor’un içinde yer alıyor. 2 yıldır başkanlık görevinde. Sorunların hepsine hakim. Bu işi uzun vadede yapabileceğine inanıyorsa, şehir arkasında durmalı ve desteklemeli. Ama sezon sonu yeniden kongre olacaksa kaybeden Denizlispor olacak. 3 ayda bir kongre Denizlispor’a zarar verir. Sorunlarımız ortada. Gerekirse önerilerimizi sunarız. Kalıcı ve uzun vadeli planlara ihtiyaç var. Hemen karar verilmeli. Bu kongrede bizim için şans” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Galip Aker
Galip Aker - 1 yıl Önce

Başkan bu saatten sonra ne yapsın Transfer dendi yaptı para dendi verdi sorumlu teknik ekip ve futbolcular. Kesinlikle taraftara laf yok ekip başarılı sonuçlar almaya başlasın görsünler bakalım statda boş yer kalıyormu

SIRADAKİ HABER