“BREZİLYA’DA NE İŞİN VAR RECEP?”

Recep, Fenerbahçe formasıyla ilk kez 11’e çıktığında 17 yaşındaydı. Bunu Avrupa Ligi’nde oynadıkları Borussia Mönchengladbach karşılaşmasında başarmıştı. O karşılaşmanın üzerinden 2068 gün geçti. O genç çocuk sırtında 20 numarasıyla Süper Lig’in kapılarına dayanmaya hazırlanıyor… Alex giderken en güzel mesajı yine veliahtı yazıyordu. Recep Alex’e, “Şimdi Brezilya soğuk değildir, belki de hiç olmamıştır. Ama sen yine de hep sıkı giyin kaptan... Vedalar soğuk olurmuş çünkü” diyerek veda ediyordu…

“BREZİLYA’DA NE İŞİN VAR RECEP?”

Denizlispor’a transfer olmasının ardından içini döken Recep Niyaz, Alex-Aykut Kocaman gerginliğinin kendisini çok etkilediğini söyledi. Alex’in gitmesinin ardından yıldız isimle konuşmaya devam ettiğini belirten Recep, “ Kendisine Brezilya’ya gelmek ve yanında oynamak istediğimi söyledim. Kulübüyle konuşacak. Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya’ya Topuk Yaylası’nda talebimi ilettim bana Brezilya’da ne işin var dediler. Bunu kimse inkar edemez” diyerek başından geçenleri açıkladı.

Yeşil siyahlılara transfer olmasının ardından dobra açıklamalarda bulunan Recep Niyaz, genç yaşında yaşadığı tecrübeleri sırasıyla anlattı ve son olarak dudaklarından şu sözler döküldü:

“Film gibi bir futbol yaşantısı diyebiliriz”

AYKUT-ALEX GERİLİMİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ
Fenerbahçe’de olduğu dönemde Alex’in yakın markajında olan ve Brezilyalının veliahtı olarak gösterilen Recep, sambacı hakkında övgü dolu sözler söyledi. “Alex benim için çok farklı bir isim” diyen yıldız oyuncu, “O seviyede bir ismin bu kadar mütevazi, saha içinde ve dışında herkesle iyi iletişim içinde olması inanılmaz. Orada olduğum dönemde benimle çok iyi ilgileniyordu. Antrenmanlarda ve maçlarda desteğini esirgemiyordu. Durduk yere Alex, Recep çok iyi oyuncu ona değer verin demedi. Aykut Kocaman’ın ileride Fenerbahçe adına çok goller atacak demesi boşuna değildi. Çok güzel bir döneme girmiştim ama Alex ve Aykut Kocaman’ın sorunlarının olması beni çok etkiledi” dedi.

CORİTİBA’YA ALEX’İN YANINA GİTMEK İSTEDİM FAKAT…
Alex’in ayrılmasının ardından efsane isimle konuşmaya devam ettiğini aktaran Recep, “  Alex takımdan gönderildi ve ben devam eden süreçte onunla konuşmaya devam etmiştim. Bir günAlex’e ben yanına geleyim. Maddi hiçbir şey önemli değil. Karnım doysun ama ben Brezilya’da futbol oynayayım dedim.  Kendisi bana senin için kulüple konuşurum gelirsen çok iyi olur demişti. O dönemde idari menajer Hasan Çetinkaya’ya Topuk Yaylası Tesisleri’nde bu durumu söyledim. Bunun inkar edilmesi imkansız. Bana Brezilya’da ne işin var dediler. Sonrasında ibre buradaki takımlara kiralık olarak dönmeye başladı. Devam eden süreçte Aykut Kocaman’da ayrıldı ve olumlu giden herşey tersine döndü. Bana ister katılsınlar ister katılmasınlar bunları hak etmedik. Ben, Salih ve Beykan bunları hak etmedik. Şuna inanıyorum Fenerbahçe çok büyük bir camia. Her zaman büyük paralar harcanan bir camia. Ali Koç’un başkan olduğu şu dönemdeki bakış açısı o zaman olsa orta sahada Salih ile ben, kanatlarda ve forvette de Beykan oynardı. Çok açık ve net söylüyorum. Gelen oyuncular ve yabancı isimler bizden fazla değildi” dedi.

PEREİRA HANİ BÜYÜK HOCAYDI
Pereira’nın kendisi için yetersiz diyerek takımdan göndermesi hakkında da konuşan Recep, “  VitorPereira bize son şans veriyoruz dedi.  Bizi çağırdılar ve hazırlık maçında 15 dakika oynatıldıktan sonra gönderildik. Bizim için yetersiz diyen Pereira’dan yetersiz olduğu için gönderildi. Arkasından da çok büyük eleştiriler yapıldı. O zaman bizim suçumuz neydi ki? Hani çok büyük hocaydı, büyük bakış açılarına sahipti. Olan yine bize olmuş oldu. Film gibi bir futbol yaşantısı diyebiliriz. Dalgalar sizi bir bu tarafa bir diğer tarafa gönderiyor” ifadelerini kullandı.

AYKUT KOCAMAN-HİKMET KARAMAN YERLERİ AYRI
Kariyerinde Aykut Kocaman ve Hikmet Karaman’ın ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Recep, “ Aykut Hoca beni Fenerbahçe’de ilk sahiplenen kişi. Süper Lig’de de dolu dolu ilk şans verende Hikmet Karaman’dır. Benim için iki hocanın yeri çok farklı” ifadelerini kullandı.

DENİZLİSPOR BENİM İÇİN HEP YENİ BAŞLANGIÇ OLUYOR
Sonuç olarak Denizlispor’da kendisine yeni bir sayfa açtığını ifade eden Recep, “ Denizlispor benim için çok farklı bir yere sahip. İlk Fenerbahçe’ye gittiğimde buradan gittim. 2-3 yıl başka yerlerde oynadıktan sonra yine Denizlispor’a geldim. Sonrasında yine buradan Süper Lig’e transfer yaptım. Şimdi yeniden gelmek nasip oldu. Denizlispor benim için hep yeni bir başlangıç oluyor. Denizli’ye gelen hocalar ve oyunculara buranın havası gerçekten yarıyor. Denizlispor yeni arayış için en iyi yer. Köklü futbol geçmişi olan bir camia. Herkes burada bir çıkış yakalıyor” şeklinde konuştu.

BABAMIN İSTİFA ETMESİNİN DOĞRU OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK
Denizlispor’a transfer olmasının ardından Denizlispor Yönetim Kurulu’nda yer alan babası İhsan Niyaz’ın istifa etmesini değerlendiren 24 yaşındaki oyuncu, “  Burayla ilgili görüşmeler olduğunda babamla fikir alışverişinde bulunduk.  Ben geldikten sonra devam edecek misin diye sorduğumda, devam etmesinin doğru olmayacağını söyledi.  İşler olumlu ya da olumsuz gittiğinde okların benden çıkıp babama doğru gitmesini istemedik. Millet bazen çok boşboğazlık yapıyor. Ben ailemin dışarıda kalmasını istedim. Osman Hoca’mın o karakterde olduğunu düşünmüyorum ama başkası yerine ben oynayabilirim. Çevreye olumsuz görüntü verilmemesi için oynatılmıyor olabilirim. Bir sürü örneği var. Bunların olmaması için en doğru yolun bu olduğunu düşündük” dedi.

EL ELE GÜZEL GÜNLERE GÖTÜRECEĞİZ
Taraftarlara kısa ve öz mesaj gönderen Recep Niyaz, “ Taraftar sabırlı olsun. İyi işler yapacak takımız. Teknik ekibimizde iyi isimlerden oluşuyor.  Kötü başlarsak bile sabırlı olsunlar. Elimizden geleni yapacağız. Onlar sadece yanımızda olsunlar. Bu takımı el ele güzel günlere götüreceğiz” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

ÖZEL RÖPORTAJ 3 SON… 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER