“Bu başkan Denizlispor’a yakışmıyor” iddiası!

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in başkanlık koltuğuna yakışmadığını açıkladı. Facebook sayfasında; “Güzide Denizlispor Kulübümüze bu başkan yakışmıyor” diyen Öztürk, “Takımımıza zarar gelmesin diye susmak, daha ileri ki bir zamanda daha büyük sorunlarla karşı karşıya sebep olacaktır” şeklinde konuştu.

“Bu başkan Denizlispor’a yakışmıyor” iddiası!

Yukatel Denizlispor’da tartışmalar son bulmuyor. Son zamanlarda yaşanan gerginliklere bir yenisi daha eklendi. İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, yeşil-siyahlıların başkanı Ali Çetin’e yüklendi. Açık dille Başkan Ali Çetin’i istifaya davet eden Öztürk, “ Birileri gibi siyasette öne çıkınca Denizlispor’a ilgi duymadım” diyerek yeni bir tartışma konusu açıktı. Sosyal medya hesabından sert bir açıklamada bulunan Öztürk, “ Denizlispor’a bu başkan yakışmıyor. Takımımıza zarar gelmesin diye susmak ileri ki bir zamanda daha büyük sorunlara sebep olacaktır. Geçmişte hiçbir kulüp Başkanımız taraftarın ve kamuoyunun bu kadar tepkisini çekmemişti.
Bu saatten sonra Denizlispor’a yapabileceğiniz tek bir iyilik kalmıştır.
İstenmediğiniz yerde ısrarla kalmak, size olduğu kadar kulübümüze de zarar verir.
Umarım gereğini yaparsınız” diyerek üstü açık bir şekilde istifa etmesini istedi.

“TEMLİKLER MAHKEMELERE KONU OLDU”

“Birileri gibi siyasette öne çıkınca veya Denizlispor’da yönetici olunca Denizlispor’a ilgi duymadım” diyen Öztürk, “ Spor kulüpleri Dernekler Yasasına tabidir. Usulsüz yaptığın Temlik yasalar çerçevesinde de, vicdanlarda da ahlaken uygun değildir. Futbolcu satışlarından ve diğer kulüplerden alacaklardan doğmuş/doğacak tutarlarını yönetici alacaklarına karşılık temlik ve rehin konulduğunu, tüm isim hakları, reklam ve kira gelirleri üzerine yönetici alacaklarına karşılık temlik konulduğunu, Denizlispor Kulübü Derneği’ne ödenecek e-bilet, passolig ve doğmuş/doğacak tüm bilet gelirlerine yönetici alacaklarına karşılık temlik ve rehin konulduğunu, ve özetle yönetici alacaklarına karşılık kulübümüzün doğmuş/doğacak tüm takım gelirlerine temlik ve rehin konulduğunu mahkemelere konu olmuş durumda” dedi.

“İÇİM ACIYARAK KONUŞUYORUM”

Maraton Tribün biletlerinin 100 TL yapılmasını da eleştiren Öztürk, “ Taraftar tepki gösterdi diye vermiş olduğun ceza hiç uygun değildir. Dünyanın neresinde görülmüş? Kapalı tribün fiyatları 30-40 TL iken, Açık Maraton Tribün fiyatlarının 100 TL olduğu? Çilekeş taraftarımıza bu tarz cezaya duyarsız mı kalmalıydık? Bunu dile getirdik diye, kulübümüzün geleceği ile ilgili duyarlılığımızı sen de dahi hiç kimse başka yerlere çekemez. Tekraren söylüyorum. Öncelikle bir Denizlisporlu ve sonrasında Denizli milletvekili olarak işbu açıklamayı gelecekte vebal altında kalmamak için, amiyane tabirle testi kırılmadan içim acıyarak yapıyorum. Yalnızca Denizlispor’un çıkarlarını gözetmek ile yükümlü olduğunuzu unutmamalı, kulübümüzün geleceğine daha fazla kilit vurmamalısınız. Denizlispor kulübümüze yakışmıyorsunuz. Onurunuzu zedelemeden gereğini yapın lütfen” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER